Niemiecki producent za kilka tygodnie rozpoczyna dostawy swoich zestawów do pierwszych klientów, a więc nie jest to już tylko marzenie czy odległy plan, ale istniejące rozwiązanie.

Zestaw zaprojektowany przez We Do Solar z Niemiec jest przeznaczony dla posiadaczy balkonów, a więc nie wymaga on dużej powierzchni do instalacji. Mało tego – nie jest konieczna specjalna instalacja, udział montera, elektryka ani żadnego innego fachowca. Siłą rozwiązania są niewielkie rozmiary, bardzo mała waga oraz prostota instalacji, której podołać może każdy.

Fotowoltaika na balkonie

Niemiecki producent liczy na to, że wymienione wyżej elementy sprawią, że pojawi się wielu zainteresowanych produkcją prądu „na balkonie".

Zestaw składa się z ośmiu paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 640 Wp. Na każdym z nich znajduje się 99 ogniw monokrystalicznych o wydajności 21,33%. Wymiary pojedynczego panelu to 90 cm na 54 cm przy grubości 20 mm i wadze zaledwie 1,6 kg. W skład zestawu wchodzi też falownik o mocy 600 W. Na całość, przewidziano aż 25 lat gwarancji.

Zestaw wyceniono na 1299 euro, co nie jest niską ceną, ale producent deklaruje, że ich rozwiązanie jest w stanie obniżyć roczny rachunek za prąd o 25 procent. Nie bez znaczenia jest także wkład w ochronę środowiska.