Chęć przejęcia wartego 12,7 mld dolarów obie firmy ogłosiły jeszcze w styczniu. Przez kilka miesięcy działała machina biurokratyczna, a na koniec odbyło się głosowanie akcjonariuszy.

Dopiero po szczęśliwym zakończeniu tego skomplikowanego procesu, Take-Two mogło ostatecznie ogłosić, że Zynga jest jego własnością, a wraz z tym cała jej własność intelektualna.

Zynga dołączyła do takich firm jak Rockstar Games i 2K, które od lat są własnością Take-Two. W wyniku umowy Take-Two bardzo mocno wzmocniła swoją pozycję na rynku gier mobilnych i casualowych.

Wśród gier pozyskanych po zakupie Zyngi są między innymi takie tytuły jak Words with Friends i Farmville. Warto też przypomnieć, że zakupiona firma pracuje aktualnie nad Star Wars: Hunters, które jest darmową strzelanką na urządzenia mobilne i Nintendo Switch. Premiera tej gry jest planowana jeszcze na ten rok.

Ponieważ łączymy nasz wyjątkowy talent, ekscytujące gry oraz wiodące w branży technologie i możliwości, wierzymy, że możemy przenieść nasze portfolio na inny poziom kreatywności, innowacji i jakości. Każdy z naszych zespołów ma bogatą historię i spodziewamy się, że wspólnie poprawimy nasz profil finansowy poprzez większą skalę i rentowność – napisał w oświadczeniu prezes i dyrektor generalny Take-Two Strauss Zelnick.

Wykup firmy Zynga przez Take-Two jest częścią fali konsolidacji w branży gier. W styczniu Sony ogłosiło, że kupuje za 3,6 miliarda dolarów studio Bungie, stojące za Destiny 2.

Ta wiadomość pojawiła się zaledwie kilka dni po tym, jak Microsoft poinformował o planach przejęcia Activision Blizzard za 68,7 miliarda dolarów. Oba przejęcia oczekują na zatwierdzenie przez organy regulacyjne. Akcjonariusze Activision Blizzard zagłosowali za umową z Microsoftem w zeszłym miesiącu.