Polski reżyser uznał, że w Polsce jest mu już za ciasno i na tym rynku udowodnił, że jest świetny, czego dowodzą sukcesy kasowe jego produkcji. Poza tym w swoim ojczystym kraju jest niedoceniany i często krytykowany, a więc zdecydował oczarować swoim talentem Zachód. Planuje też robić tylko anglojęzyczne filmy.

Na temat swoich planów zwierzył się The Hollywood Reporter, ujawniając, że teraz czas na międzynarodowy rynek filmowy, który daje mu zdecydowanie większe możliwości rozwoju. Dlatego też właśnie postanowił realizować tylko anglojęzyczne filmy, a pierwszym z nich ma być biografia Władimira Putina. Prezydenta Rosji zagra „międzynarodowa gwiazda", ale jeszcze nie ujawnił, kto konkretnie wcieli się w rolę dyktatora. Pozostali aktorzy mają podobno rekrutować się z całej Europy.

The Hollywood Reporter zdobył informację, że pierwsza zagraniczna produkcja Vegi ma budżet w wysokości 10 mln dolarów. Vega przyznaje, że jak na standardy światowe nie są to ogromne pieniądze, ale zdążył już udowodnić, że potrafi zrobić dobre kino, posiadając niewielki budżet. Zdjęcia mają odbywać się w Polsce, Litwie i na Malcie. Jest już nawet tytuł produkcji i będzie to "The Vor in Law". Tytułowy vor to odpowiednik ojca chrzestnego w rosyjskiej mafii.

Biografia Władimira Putina obejmie czasy od jego prezydentury w Petersburgu do inwazji w Ukrainie. Termin premiery nie jest jeszcze znany.

Przy okazji Patryk Vega ujawnił, że ostatni zrealizowany po polsku film dopiero nadejdzie, a będzie to jego autobiografia. Takim właśnie osobistym wątkiem reżyser planuje przypieczętować polski etap swojej kariery.