Rolls-Royce miał jeden z najbardziej pamiętnych pokazów podczas zeszłorocznego Concorso d'Eleganza Villa d'Este, gdzie zaprezentował swój pierwszy Boat Tail. Był to skrojony na miarę projekt, który z łatwością znajduje się na szczycie listy najdroższych samochodów, gdyż wyceniono go na 28 milionów dolarów.

Teraz przyszła kolej na drugą odsłonę Boat Tail. Ten model jest jak ekskluzywne cygaro o zabarwieniu whisky, z blaszkami z orzecha, akcentami w kolorze różowego złota i wbudowanym miejscem na piknik.

Wszystkie samochody Boat Tail powstają w ramach programu Rolls Coachbuild. Jest to niezwykle krótka, ekskluzywna, elegancka, ręcznie robiona na zamówienie, niewyobrażalnie droga seria pięknych pojazdów. Rolls-Royce planuje wyprodukować jedynie trzy sztuki. Każdy z nich kosztuje ok. 30 mln dolarów. Inspiracją do ich powstania są jachty wyścigowe z początku XX wieku. Rolls-Royce ręcznie buduje nadwozie na zamówienie z blach aluminiowych.

Rolls-Royce Boat Tail IIRolls-Royce Boat Tail II Fot. Rolls-Royce

Ten konkretny Boat Tail został zamówiony przez biznesmena, którego fortuna rodzinna jest zakorzeniona w sukcesie jego ojca w branży perłowej. Boat Tail jest zarówno hołdem dla tego rodzinnego dziedzictwa, jak i dziełem funkcjonalnej sztuki współczesnej.

Projekt rozpoczął się od serii czterech muszli perłowych z kolekcji klienta, inspirujących wyjątkowym kolorem. Rolls-Royce nazywa go jednym z najbardziej złożonych kolorów na zamówienie, jakie stworzył. Wszystko zaczyna się od podkładu z ostryg i miękkiej róży, ozdobionych dużymi białymi i brązowymi płatkami miki, które dodają wyjątkowego efektu perłowego, który zmienia się subtelnie w różnych warunkach oświetleniowych.

Rolls-Royce Boat Tail IIRolls-Royce Boat Tail II Fot. Rolls-Royce

Ciemniejsza maska i tylny pokład kontrastują z lakierem bazowym. Kaptur jest pomalowany na zamówienie mieszanką w odcieniu koniaku, która zawiera płatki miki w kolorze brązu i złota oraz warstwę krystalicznego i mrożonego, matowego lakieru bezbarwnego. Tymczasem uskrzydlone pokrywy tylnego pokładu są wykonane z forniru z drewna Royal Walnut z inkrustowanymi prążkami w kolorze różowego złota, które przypominają wygląd pokładu jachtu. Te przednie i tylne elementy kontrastowe są połączone dopasowanym miękkim dachem.

Każdy z dwóch dzielonych przedziałów bagażnika mieści elementy zintegrowanego miejsca piknikowego. Są tam sztućce w kolorze pasującym do samochodu i naczynia z dopasowanymi akcentami. Zestaw zawiera również parasol, który montuje się na tylnym pokładzie, aby zapewnić ochronę przed słońcem.

Wnętrze kontynuuje unikalny wygląd zewnętrzny, a czyni to fornirami z orzecha, skórą w kolorze koniaku i ostryg oraz akcentami w kolorze różowego złota i masy perłowej. Punktem kulminacyjnym jest klasyczny zegar na środku deski rozdzielczej, wykonany z masy perłowej pochodzącej z kolekcji klienta, cennego materiału, który znajduje również zastosowanie we wskaźnikach analogowych.

Rolls-Royce Boat Tail IIRolls-Royce Boat Tail II Fot. Rolls-Royce

Rolls-Royce Boat Tail II zadebiutował w weekend nad brzegiem jeziora Como we Włoszech i dołącza do kolekcji samochodów swego właściciela.