Leica to znany od lat producent sprzętu fotograficznego. Doświadczenie tej firmy będzie z pewnością gigantyczną wartością dodaną dla Xiaomi, które będzie mogło powalczyć dzięki temu mocniej w segmencie smartfonów fotograficznych.

Podpisana umowa jest także bardzo ciekawą zmianą dotychczasowego układu sił, w którym poza wspomnianą Leicą występował także inny znany chiński producent smartfonów, koncern Huawei. Bez wątpienia na decyzję o zmianie partnera miała wpływ kiepska sytuacja Huawei, które przestało być obecne na wielu międzynarodowych rynkach. Xiaomi jest idealnym rozwiązaniem, wypełniającym lukę po szykanowanym konkurencie.

Xiaomi i Leica przygotowują nowego smartfona fotograficznego

Obie firmy nawiązały wieloletnią współpracę, której pierwsze owoce poznamy już za kilka tygodni. Na rynku pojawi się wtedy pierwszy flagowy smartfon fotograficzny, który zostanie wyposażony w technologie wniesione przez Leicę.

W lipcu do sklepów trafi smartfon skierowany do ludzi lubiących robić zdjęcia. Jego głównym wyróżnikiem wśród konkurencji będą z pewnością właśnie możliwości fotograficzne.

Wcześniejsze partnerstwo Leici z Huawei było z pewnością dużym problemem dla Xiaomi, gdyż nie miało ono dostępu do technologii i rozwiązań, które pozwalałoby na przygotowanie smartfona zdolnego do rywalizacji z konkurentem.

W poprzednim układzie to Huawei wypuszczał na rynek nowe smartfony o znakomitych parametrach fotograficznych, które zazwyczaj deklasowały pod tym względem konkurencję.