Najnowszy polski serial od Netflix z udziałem Andrzeja Seweryna to długo wyczekiwana i szeroko dyskutowana Królowa. Na ekranach zobaczymy Andrzeja Seweryna, Marię Peszek oraz Julię Chętnicką. Netflix właśnie opublikował pierwszy zwiastun produkcji, która trafi do serwisu pod koniec czerwca.

Akcja mini serialu Królowa rozgrywa się na Śląsku. To właśnie tam, po kilkudziesięciu latach wraca renomowany paryski krawiec, żeby pozszywać swoje życie rodzinne. Jego relacje z córką nie są łatwe, a pogmatwane dzieje nie sprzyjają ich naprawianiu. Okazuje się jednak, że z czasem wszystko może się poukładać.

Andrzej Seweryn w roli drag queen

Królowa nie jest widowiskiem skandalizującym. Jest to czteroodcinkowa, opowieść o Sylwestrze, Wioli i Izie, którzy wbrew wielu przeciwnościom losu starają się poskładać swoje rodzinne życie w całość. Dzięki wzajemnemu zrozumieniu, akceptacji odmienności i wsparciu trudne zadanie udaje się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia.

Chociaż powrót Sylwestra do kraju spowodowany jest koniecznością oddania nerki chorej córce, to z czasem okazuje się, że całkowicie inne rzeczy wychodzą na pierwszy plan. Twórcy serialu zapowiadają sporo humoru, ale także wzruszeń i okazji do refleksji.

Królowa to także brawurowa rola, wielkiego polskiego aktora, jakim bez wątpienia jest Andrzej Seweryn. Wciela się on w dwie skrajnie odmienne postacie. Z jednej strony jest znanym, wiodącym spokojne i przewidywalne życie znanego paryskiego krawca, ale wieczorem następuje całkowita przemiana, kiedy na deskach teatru pojawia się jego drugie wcielenie, czyli piękna i utalentowana drag queen Loretta. Jak przyznaje Andrzej Seweryn, jest to z pewnością rola jego życia.

Serial Królowa zadebiutuje na Netflix 23 czerwca 2022 roku, a już teraz można zobaczyć zwiastun.