Według CNBC i The Financial Times firma podniesie również płacę początkową dla nowych pracowników do 22 dolarów za godzinę, z 20 dolarów. Co więcej, zacznie dawać roczne podwyżki płac, począwszy od lipca, a nie jak niegdyś jesienią. Gigant technologiczny nie ujawnił szczegółów dotyczących tego, jak zmieni swoją strukturę wynagrodzeń, ale przekazał informację:

Wspieranie i zatrzymywanie najlepszych członków zespołu na świecie umożliwia nam dostarczanie naszym klientom najlepszych, najbardziej innowacyjnych produktów i usług. W tym roku w ramach naszego corocznego procesu oceny wyników zwiększamy ogólny budżet wynagrodzeń

Apple wprowadza podwyżki zarobków

W poprzednim raporcie Bloomberga stwierdzono, że Apple płaci swoim pracownikom sprzedaży, personelowi pomocniczemu Genius Bar i starszym pracownikom godzinowym nawet o 10 procent więcej, choć nie jest jasne, czy jest to ta sama podwyżka płac. Pracownicy detaliczni w różnych lokalizacjach Apple Store zaczęli planować tworzenie związków zawodowych na początku tego roku w dążeniu do lepszych wynagrodzeń i świadczeń. Inflacja w USA osiągnęła w marcu 8,5%, zmuszając ludzi do szukania lepszych ofert pracy, ponieważ ceny towarów poszły w górę.

Jednocześnie niedobory siły roboczej spowodowane pandemią wzmocniły odwagę pracowników do stawiania czoła pracodawcom i utrwaliły plany uzwiązkowienia w różnych branżach. Podczas gdy firma podnosi odszkodowania dla pracowników, została również oskarżona o niszczenie związków. Film, który wyciekł jakiś czas temu, pokazywał nawet Deirdre O’Brien, wiceprezes ds. Zasobów ludzkich i handlu detalicznego, próbującą odwieść pracowników firmy od wstąpienia do związku.

Apple nie jest jedynym gigantem technologicznym, który próbuje zatrzymać swoich pracowników i zniechęcić ich do zrzeszania się poprzez podnoszenie wynagrodzeń. Amazon ponad dwukrotnie zwiększył swój podstawowy limit płac dla pracowników korporacyjnych i technicznych, Google zrewidował swój coroczny proces przeglądu płac, a Microsoft obiecał swoim pracownikom, że podwyżki płac są w drodze.