Google nie spoczywa na laurach i aby uczcić swoje osiągnięcia, ogłosił nowy system kamer, który będzie następcą wielkich i znanych instalacji jeżdżących na samochodach z logiem firmy.

Okazuje się, że tym razem zmieści się w opakowaniu nie większym niż walizka, ale zachowa moc, rozdzielczość i możliwości przetwarzania tradycyjnej kamery samochodowej Street View.

Google Street View ma 15 lat

Nowy system kamer waży mniej niż 7 kg i może być wysyłany praktycznie w każde miejsce na świecie. Google ujawnił, że kamera jest wystarczająco mała, aby można ją było zamontować na dowolnym pojeździe z bagażnikiem dachowym i można ją obsługiwać zdalnie z urządzenia mobilnego.

Jest również modułowy i można go rozbudowywać za pomocą dodatków, takich jak skanery Lidar i w ten sposób zwiększać funkcjonalność urządzenia. W tej chwili trwają aktywne testy pilotażowe, mające poprzedzić wdrożenie w 2023 roku.

Kolejną nowością jest możliwość przeglądania historycznych zdjęć Street View na urządzeniach z Androidem i iOS. Wystarczy dotknąć zdjęcia, aby wyświetlić informacje o lokalizacji, a następnie wybrać opcję „Zobacz więcej dat". Wtedy otwiera się przed nami biblioteka poprzednich zdjęć tej samej lokalizacji i możemy zobaczyć, jak zmieniała się w czasie.