MyoSuite jest oparte o uczenia maszynowe, aby pomóc w badaniu problemów kontroli biomechanicznej, a Meta twierdzi, że program może działać 4000 razy szybciej niż istniejące wcześniej oprogramowanie do modelowania układu mięśniowo-szkieletowego.

Wydajność oprogramowania pozwoliła z powodzeniem modelować takie rzeczy jak przekręcanie klucza lub kręcenie długopisem. Meta uważa, że skoro udało im się wymodelować te zachowania, nie mogą się doczekać postępów w protetyce i rehabilitacji fizycznej. I trzeba szczerze powiedzieć, jest to bardzo szlachetny cel.

Doskonałe protezy będą możliwe dzięki MyoSuite

Te badania mogą przyspieszyć rozwój protetyki, rehabilitacji fizycznej i technik chirurgicznych. Może nam to również pomóc w opracowaniu bardziej realistycznych awatarów dla metawszechświata – napisał Mark Zuckerberg na Facebooku.

Chwila, avatary będą miały mięśnie i ciała? Od czasu ujawnienia swoich planów dotyczących metawszechświata, Meta bawi się awatarami i zwykle przybierają one postać kreskówkowej – graniczącej z groteską – wersji człowieka. Jednak jeśli opisywana zaawansowana technologia się ziści, to staną się one anatomicznie poprawnymi kopiami swoich ludzkich odpowiedników. Dla niektórych z nas może to być zbyt wiele.