Seriale nie raz dawały drugie życie piosenkom, które powstały wiele lat temu i, mimo że znakomite popadły już w zapomnienie. Z pewnością dzieje się tak dlatego, że docierają one do zupełnie nowego grona odbiorców, często młodych ludzi, którzy mogli zwyczajnie nie znać tego utworu.

Tak właśnie jest w przypadku utworu Running Up That Hill, który Kate Bush nagrała lata temu. Piosenka pojawiła się w pierwszym odcinku 4. sezonu Stranger Things w scenie z Max i od razu poszybowała na pierwsze miejsce w rankingu popularności na iTunes.

Kate Bush znowu na szczycie popularności

Powrót Running Up That Hill jest ciekawym dopełnieniem historii tego utworu. Znalazł się on na singlu promującym album Hounds of Love i bez wątpienia jest jednym z największych przebojów tej wokalistki. Co ciekawe pierwotnie nosił inny tytuł, a mianowicie A Deal With God, ale wytwórnia zasugerowała zmianę tytułu, gdyż obawiano się reakcji religijnych krajów.

 

Warto przypomnieć, że dzięki poprzedniemu, trzeciemu sezonowi Stranger Things na szczyty list popularności powrócił Limahl ze swoim NeverEnding Story.

4. sezon "Stranger Things" zadebiutował na Netflix 27 maja 2022 roku.