Analityk branżowy Ming-Chi Kuo twierdzi, że jego ostatnia analiza łańcucha dostaw sugeruje, że masowa produkcja PlayStation VR2 rozpocznie się w drugiej połowie 2022 roku. Około 1,5 miliona sztuk może wtedy zjechać z linii montażowej. Dzięki temu Sony może wprowadzić na rynek następną generację gogli wirtualnej rzeczywistości już w pierwszym kwartale 2023 roku. Zdecyduje o tym przede wszystkim ilość dostępnych gier, obsługujących nowe urządzenie.

PlayStation VR2 już w przyszłym roku?

W zeszłym tygodniu Sony poinformowało, że na premierę PlayStation VR2 przygotuje ponad 20 głównych gier. Powstają one w jego własnych studiach oraz firmach zewnętrznych. Dla porównania poprzednia generacja gogli trafiła do sprzedaży z biblioteką ponad 40 tytułów do wyboru, ale tak naprawdę większość z nich stanowiła demonstracje technologiczne lub mini gry mające na celu zapoznanie graczy z platformą.

Na ostatnim State of Play, które odbyło się 2 czerwca, pojawiła się prezentacja zawierająca prawie 30 minut zapowiedzi i aktualizacji związanych z PlayStation oraz zapowiedź kilku gier opracowywanych na PlayStation VR2.

PlayStation VR2 może wejść do masowej produkcji jeszcze w tym rokuPlayStation VR2 może wejść do masowej produkcji jeszcze w tym roku Fot. Sony

Sony zapowiedziało gogle PlayStation VR2 i kontrolery Scene w lutym. Projekt powstał z myślą PS5 i zawiera kilka ulepszeń jakości obsługi, takich jak system wentylacji zapobiegający parowaniu soczewek oraz pokrętło regulacji do precyzyjnej regulacji odległości między oczami a soczewkami.

Technikalia wciąż stanowią sporą tajemnicę, ale wiadomo, że zestaw będzie obsługiwał grafikę 4K HDR, użyje nowego systemu śledzenia kamery i co najważniejsze połączy się z konsolami za pomocą jednego kabla.