Same zawody mają długą historią, gdyż rozgrywane są już od 17 lat. Samochody terenowe Land Rover kojarzyć się powinny już nie tylko z bezdrożami i kurzem, ale także z morską bryzą oraz działaniami ekologicznymi. Dlaczego? W tym roku organizatorzy zdecydowali, że 100 zł z wpisowego od każdego zawodnika powędruje na konto Fundacji MARE, która wyda je na ochronę Morza Bałtyckiego.

Ochrona Morza Bałtyckiego oraz bezpiecznego wypoczynku nad wodą

Przy okazji prowadzona będzie kampania edukacyjna, której celem jest promowanie bezpiecznego wypoczynku nad morzem. Wszelkie szczegóły można znaleźć na stronie bezpiecznybaltyk.com. Znajdują się dla niej zarówno porady dla wypoczywających prezentowane w postaci czytelnych infografik, a także ciekawe scenariusze lekcji, z których mogą skorzystać nauczyciele podczas zajęć prowadzonych z dziećmi i młodzieżą po powrocie z wakacji.

Akcja edukacyjna to nie tylko teoria i niezbędna widza. Organizatorzy chcą ją wesprzeć praktycznymi szkoleniami z podstawowych zasad reanimacji i ratownictwa oraz pracy z urządzeniami ratowniczymi dla dzieci i dorosłych.

Land Rover Kite Cup 2022 program i zapisy

W rywalizacji może wziąć udział każdy sportowiec. Wystarczy w pierwszym dniu zawodów zgłosić się między 8:00 a 9:30 do biura zawodów i zarejestrować. Pierwszy możliwy start, jeśli będą odpowiednie warunki wiatrowe, czyli minimum 7 węzłów, zaplanowany jest na godzinę 11:00.

  • 16-18 czerwca, Rewa: Puchar Polski w Kitesurfingu i Wingfoilu oraz Mistrzostwa Polski Freestyle i A’s. Biuro zawodów na plaży w strefie zawodów.
  • 22-24 lipca, Jastarnia: Puchar Polski w Kitesurfingu i Wingfoilu oraz Mistrzostwa Polski w Wingfoilu. Biuro zawodów na plaży w strefie zawodów.
  • 11-14 sierpnia, Puck: Puchar Polski w Kitesurfingu i Wingfoilu oraz Mistrzostwa Polski w Formule Kite i Wingfoilu. Biuro zawodów na terenie MOKSiR Puck w porcie jachtowym.

Land Rover Kite CupLand Rover Kite Cup Fot. Land Rover

Land Rover Kite Cup to okazja do oglądania najnowszych samochodów tej marki

Poza sportowymi emocjami, Land Rover przygotował pokaz najnowszych samochodów tej marki. Będą one dostępne w specjalnej strefie podczas każdej z trzech imprez. Dla entuzjastów aktywnego wypoczynku dostępne będą prezentacje sprzętu sportowego, przygotowane przez partnerów wydarzenia.

Zwycięzców pierwszego cyklu Land Rover Kite Cup poznamy w sobotnie popołudnie, 18 czerwca. Wtedy także rozdane zostaną nagrody rzeczowe o wartości 20 000 zł ufundowane przez partnerów oraz nagrody finansowe o wartości 10 000 zł.

Więcej informacji znajdziecie na: www.landroverkitecom.pl oraz na kanałach social media.