Jak podaje Microsoft, telewizory Samsunga z tegorocznej edycji będą wkrótce kompatybilne z Xbox Game Pass Ultimate. Do grania konieczna będzie instalacja odpowiedniej aplikacji, wykupienie abonamentu oraz posiadanie pada. Obie firmy zapewniają, że posiadacze odpowiednich telewizorów będą mieli dostęp do tej samej biblioteki gier co właściciele konsol lub komputerów. Wszystko dzięki usłudze strumieniowania gier, która nie wymaga ich instalowania na dysku.

Microsoft aktywnie bada podobne możliwości współpracy z innymi producentami telewizorów, ale na tę chwilę nie podaje żadnych konkretów. Bez wątpienia Samsung ma większe zasoby, żeby usługa mogła wystartować na jego telewizorach najwcześniej. Konkurencja może potrzebować pomocy ze strony Microsoftu, aby stało się to możliwe.

Xbox Game Pass Ultimate na telewizorach Samsunga

Aplikacja Xbox jest zgodna z kontrolerami gier Xbox podłączonymi do telewizora. Co ciekawe można też używać kontrolerów innych marek, w tym PlayStation, a cały proces konfiguracji ma być bardzo prosty.

W tej chwili granie dzięki strumieniowaniu działa bez problemu i dla wielu osób może być bardzo atrakcyjne, ponieważ nie wymaga zakupu konsoli. Warunkiem koniecznym jest za to bardzo dobre łącze internetowe.

Pozostaje mieć nadzieję, że kolejni producenci telewizorów dołączą do Samsunga i że nie skończy się tylko na obsłudze Xbox Game Pass Ultimate. Świetnie, gdyby z czasem na telewizorach można było skorzystać z innych usług, takich jak choćby GeForce Now.