Netflix ogłosił współpracę z Sony, której efektem ma być serial animowany Ghostbusters. Co prawda nie ujawniono żadnych szczegółów, ale są dwa powody do ekscytacji.

Pierwszy z nich to fakt, że powstanie animowany serial, który daje twórcom nowe możliwości eksploracji tego uniwersum.

Netflix: powstanie serial animowany Ghostbusters

Drugi i ten jest chyba ważniejszy, że stoją za nim dwa najważniejsze osoby odpowiedzialne za „Ghostbusters: Afterlife" z 2021 roku. Są to Jason Reitman (reżyser i scenarzysta Afterlife) oraz Gil Kenan (scenarzysta Afterlife). Będą producentami wykonawczymi, a więc będą miały wiele do powiedzenia na temat ostatecznego kształtu serialu.

Wiadomość jest bardzo świeża, gdyż pojawiła się w trakcie corocznego wydarzenia Geeked Week. Netflix nie przekazał konkretów, ale już sam sygnał, że taki serial powstanie, wywołał wielkie zainteresowanie i radość fanów. Z pewnością z czasem będzie pojawiało się coraz więcej szczegółów.

Netflix ujawnił w ostatnim czasie sporo nowych projektów – zarówno filmów, jak i seriali. Mamy tu przecież serial Tima Burtona „Wednesday" zapewniający Rodzinie Adamsów powrót na ekrany. Warto także wspomnieć o filmowej adaptacji „One Piece" i długo oczekiwanym zwiastunie „The Sandman".