Początek tego roku nie był zbyt udany dla najpopularniejszej platformy streamingowej z filmami, bo Netflix po raz pierwszy w swojej historii musiał zmierzyć się ze spadkiem liczby użytkowników. Wygląda jednak na to, że wziął sobie tę „krytykę" do serca, bo robi wszystko, żeby przyciągnąć do siebie potencjalnych widzów - najpierw fenomenalna, okraszona specjalnymi pokazami na całym świecie, premiera Stranger Things 4, a teraz jeszcze zapowiedź Squid Game 2.

Netflix potwierdza, że nadchodzi Squid Game 2

Popularność koreańskiego serialu Squid Game z pewnością zaskoczyła nawet samych twórców, bo wyniku 1,65 mld godzin w ciągu pierwszych 28 dni nie spodziewał się chyba nikt. I choć wspomniany 4. sezon Stranger Things jest na dobrej drodze, by zagrozić pozycji lidera, to z pomocą nadciąga Squid Game 2, którego premiera została zaplanowana na przyszły rok.

Potrzeba było aż 12 lat, żeby w zeszłym roku pierwszy sezon serialu Squid Game trafił na ekrany. I zaledwie 12 dni, by stał się najpopularniejszym jak dotąd serialem Netflix. Jako autor scenariusza, reżyser i producent Squid Game pragnę gorąco podziękować fanom z całego świata za to, że oglądacie nasz serial i że tak bardzo Wam się podoba. Gi-hun powraca. Lider powraca. Zbliża się drugi sezon - czytamy na stronie Netflixa.

Co zaplanował dla nas tym razem? Trudno powiedzieć, bo krótki teaser nie ujawnia zbyt wiele, budując jedynie klimat, ale znając jego bujną wyobraźnię, z pewnością nie będziemy się nudzić. A jeśli jeszcze nie widzieliście pierwszego sezonu, to zostało jeszcze sporo czasu, żeby nadrobić zaległości, bo premiera drugiego zaplanowana jest na przyszły rok.

Przypominamy, że w Squid Game śledzimy losy bohaterów, którzy przyjmują zaproszenie do udziału w tajemniczej grze, będącej serią "tradycyjnych" dziecięcych zabaw. Łączy ich jedno, są totalnie spłukani, więc nagroda w wysokości 45,6 mld południowokoreańskich wonów wydaje się im niezwykle kusząca, nawet jeśli gra toczy się na zamkniętym tajnym terenie, a stawka za przegraną nie może być wyższa…