Trudno powiedzieć, ilu ludzi będzie chciało wydać pieniądze, aby ubrać swoje awatary w markowe ubrania, ale Zuckerberg postrzega nowe opcje jako sposób na wyrażanie osobowości użytkowników.

Nowy wirtualny sklep rusza na Facebooku, Instagramie i Messengerze i umożliwi ich użytkownikom kupowanie cyfrowych ubrań dla swoich awatarów.

Meta uruchamia Meta Avatars Store

Sklep ruszy w przyszłym tygodniu i początkowo będzie oferować cyfrowe stroje Balenciagi, Prady i Thoma Browne'a. Meta nie ujawniła żadnych informacji o cenach tych cyfrowych strojów. Warto zauważyć, że bezpłatne opcje odzieży dla awatarów Meta nadal będą dostępne.

Zuckerberg ma nadzieję, że nowa usługa stanie się otwartym rynkiem dla firm produkujących markową odzież i będą one sprzedawały tutaj cyfrowe odpowiedniki swoich produktów.

Uruchamiamy nasz sklep z awatarami na Facebooku, Instagramie i Messengerze, dzięki czemu możecie kupować cyfrowe ubrania, aby stylizować swojego awatara. Dobra cyfrowe będą ważnym sposobem wyrażania siebie w metawersie. Cieszę się, że możemy dodać więcej marek i wkrótce wprowadzić to również do VR – napisał w oświadczeniu prasowym Zuckerberg

Sklep Meta Avatars rozpocznie działalność w przyszłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Tajlandii i Meksyku. Firma planuje następnie ekspansję w innych regionach, a także sukcesywnie wprowadzać nowe marki.

Utworzenie sklepu jest jednym z elementów rozbudowy metaverse. Na początku tego roku Meta wprowadziła awatary 3D na Instagram i wdrożyła zaktualizowane awatary na Facebooku i Messengerze. Aktualizacja przyniosła awatarom więcej ekspresji, twarzy, odcieni skóry i ułatwień dostępu. Firma pozwala teraz użytkownikom na wprowadzenie tego samego awatara na wszystkie platformy Meta, w tym VR.