Sony zazwyczaj przygotowuje wersję Slim dla konsol PlayStation, ale zajmuje to im kilka lat. Najwyraźniej ten czas nie nadszedł jeszcze dla PlayStation 5, a każdy, kto ma tę konsolę, doskonale wie, że nie należy do małych i jej ustawienie w meblach jest nie lada wyzwaniem.

Podczas gdy wszyscy czekamy na szczuplejsze PS5, które lepiej pasowałyby do mniejszych przestrzeni, YouTuber kryjący się pod nickiem DIY Perks zbudował już własną edycję PlayStation 5 Slim.

YouTuber wyprzedził Sony i zbudował odchudzone PlayStation 5. Konsola ma tylko 2 cm grubościYouTuber wyprzedził Sony i zbudował odchudzone PlayStation 5. Konsola ma tylko 2 cm grubości Fot. DIY Perks

W tym celu rozebrał standardowe PlayStation 5 i wymienił wszystko, co było konieczne, aby pozbyć się masy konsoli. Podmienił podzespoły podobnymi częściami i jego własnymi kreacjami, w tym dość obszerną obudowę konsoli, aby stworzyć urządzenie o grubości zaledwie 1,9 centymetra.

PlayStation 5 Slim

Jak przyznaje twórca projektu, największym wyzwaniem była adaptacja oryginalnego systemu zasilania i chłodzenia. Ponieważ okazało się, że wraz z pozostałymi komponentami konsoli nie da się stworzyć smukłej wersji PS5 - Perks zbudował swój własny system chłodzenia wodą i umieścił zasilacz w długiej, cienkiej obudowie zewnętrznej, którą można schować za telewizorem, gdzie jest praktycznie niezauważalna.

Chociaż w trakcie modernizacji napotkał pewne problemy, których rozwiązanie wymagało sporo czasu, to w końcu udało się mu je przezwyciężyć i zbudować działającą i niezwykle cienką konsolę. Okazało się nawet, że jego autorski system chłodzenia był jeszcze bardziej wydajny niż ten standardowo montowany w PlayStation 5. Dowodem są temperatury mierzone podczas rozgrywki w Horizon Forbidden West.

Niestety PS5 Slim zrobione przez Perksa jest jedyne w swoim rodzaju i nie ma szans na większą produkcję. Warto pamiętać, że takie zabawy to nie są łatwe sprawy i przede wszystkim pozbawiają użytkownika konsoli gwarancji producenta sprzętu. Jednak oglądanie poniższego filmu jest całkowicie bezpieczne, a więc zobaczcie, ile wysiłku włożono w przeróbkę PlayStation 5, bo rezultat jest świetny.