Jeśli ktoś wie, jak robić biznesy i zarabiać na YouTube, to z pewnością jest to Jimmy Donaldson, znany lepiej w internecie jako MrBeast. Amerykanin z sukcesem prowadzi kilka kanałów, a także spełnia się jako darczyńca. Jakiś czas temu zasłynął akcją #TeamTrees, w ramach której z okazji zdobycia 20 milionów subskrypcji zorganizował sadzenie 20 milionów drzew, później było jeszcze #TeamSeas na rzecz sprzątania mórz i plaż, a teraz przyszła pora na pomoc Ukrainie.

MrBeast przekazał Ukrainie wsparcie w wysokości 3 mln USD

MrBeast opublikował na swoim youtube’owym kanale "Beast Philanthropy" materiał, w którym wyjaśnia, że na skutek inwazji Rosji ponad 12 mln Ukraińców potrzebuje pomocy finansowej. Informuje też, że jego organizacja charytatywna musiała się więc zaangażować w pomoc i skontaktowała się z wieloma ośrodkami dla uchodźców na wschodzie Europy, by uzyskać informację o potrzebnych artykułach. Lista była długa i zawierała żywność i wodę, artykuły higieniczne, medyczne, odzież i wiele więcej, a kupienie wszystkich znajdujących się na niej przedmiotów kosztowało imponujące 3 mln USD. 

 

Wszystko zostało następnie spakowane z pomocą lokalnych społeczności w Karolinie Północnej i dostarczone do Europy. Jak jednak podkreśla MrBeast, to tylko kropla w morzu potrzeb, dlatego zdecydował się na kontynuowanie działań na rzecz Ukrainy - w ciągu najbliższych miesięcy Beast Philanthropy będzie koordynować kolejne zbiórki, by zorganizować kolejne dostawy pomocy.

Co więcej, zainteresowani pomocą mogą też kupić specjalne koszulki MrBeast z napisem Ukrainian Beast, z których dochód również trafi na konto organizacji zajmujących się wsparcie Ukrainy. I choć w naszym kraju podobne akcje nie robią większego wrażenia, bo ze względu na sąsiedztwo z Ukrainą jesteśmy zaangażowani w pomoc od pierwszego dnia wojny, to wysokość pomocy przekazanej przez youtubera jest imponująca i z pewnością należy mu się uznanie.