91mobiles i Ronil Thakkar ujawnili niedawno istnienie trzech nowych zestawów słuchawkowych Sony przeznaczonych do gier: INZONE H3, H7 i H9. Kolorystyka urządzeń jest zgodna z designem samego PlayStation 5, z biało-czarną kombinacją kolorów (wraz z odrobiną niebieskiego na H9).

Wszystkie trzy zestawy słuchawkowe są wyposażone w dźwięk 360, chociaż model H3 może być używany tylko z przewodem. Tymczasem H7 i H9 są urządzeniami bezprzewodowymi, mogącymi korzystać zarówno z bluetooth, jak i klucza USB.

Zestawy słuchawkowe wykazują subtelne różnice konstrukcyjne, jednak głównym wyróżnikiem między wszystkimi trzema wydaje się to, że aktualizacja do H7 przez H3 zapewnia łączność bezprzewodową, podczas gdy H9 dodaje aktywną redukcję szumów.

Być może jeszcze bardziej ekscytujący jest raport Toma Hendersona, który twierdzi, że oprócz wspomnianych zestawów słuchawkowych Sony ma również ujawnić dwa nowe monitory do gier „idealne do PS5".

Również pod marką INZONE Sony będzie oferować dwa całkiem różne modele monitorów. Chociaż oba będą wyposażone w „wyłączne funkcje dla PlayStation", takie jak automatyczne mapowanie tonów HDR, automatyczny tryb obrazu i VRR, to różnią się specyfikacjami.

Model z niższej półki będzie wyposażony w panel 1080p 240 Hz, który osiąga maksymalną jasność 400 nitów. Tymczasem droższy model zwiększa rozdzielczość do 4k (chociaż obniża częstotliwość odświeżania do 144 Hz), jednocześnie zwiększając maksymalną jasność do 600 nitów.

Niestety ceny wszystkich urządzeń są owiane tajemnicą. Pojawiła się jednak plotka, że Sony ma zamiar oficjalnie zaprezentować swój sprzęt już bardzo niedługo i wtedy z pewnością dowiemy się, ile przyjdzie za nie zapłacić.