Jedno z dzieci Elona Muska złożyło w sądzie w Kalifornii wniosek o oficjalną zmianę imienia, nazwiska i płci, twierdząc, że nie chce być dłużej spokrewnione ze swoim słynnym ojcem „w żaden sposób, w żadnej formie". O kim konkretnie mowa? O 18-letniej córce szefa Tesli i SpaceX, która przyszła na świat jako Xavier Alexander Musk, ale po osiągnięciu pełnoletności w końcu chce żyć w zgodzie z odczuwaną przez siebie tożsamością płciową, do czego niezbędna jest zmiana danych osobowych.

Transpłciowa córka Elona Muska zmienia dane osobowe

Vivian Jenna Wilson - takie dane będą obecne w jej dokumentach w przyszłości, więc kobieta zdecydowała się na przyjęcie rodowego nazwiska swojej matki, Justine Wilson, czyli byłej żony Elona Muska i matki łącznie 5 jego dzieci. Dlaczego córka chce zerwać kontakty z ojcem, który jest najbogatszym człowiekiem na świecie? Twitterowe wpisy szefa Tesli i SpaceX przynoszą odpowiedź…

Elon Musk był wielokrotnie krytykowane za swoje wpisy o tożsamości płciowej i chociaż w grudniu 2020 roku po kontrowersjach wywołanych przez jeden z nich próbował wyjaśniać, że całym sercem wspiera transpłciowość, to jednocześnie twierdził, że… „wszystkie te zaimki są estetycznym koszmarem". Wskazywał też, że Tesla uzyskała wynik 100% w ramach akcji Human Rights Campaign i została uznana za jedno z najlepszych dla równości LGBTQ+ miejsc pracy - co ciekawe, wciąż może się pochwalić takim wynikiem.

Tyle że później wskazywał na Twitterze, że skłania się ku gubernatorowi Florydy, Ronowi DeSantisowi, który niedawno przepchnął i podpisał ustawę znaną jako „Nie mów gej", która ogranicza rozmowy na temat homoseksualizmu i transpłciowości w szkołach publicznych. Wygląda więc na to, że córka Elona Muska miała dość zachowania swojego ojca i postanowiła odciąć się od niego oraz głoszonych przez niego teorii.

I nie da się ukryć, że wybrała do tego idealny termin, który jeszcze podkreśla wagę jej decyzji, a mianowicie okolice Dnia Ojca. Co na to Elon Musk? Tym razem dla odmiany postanowił nie komentować i podkreślić w jednym z wpisów, że „bardzo kocha wszystkie swoje dzieci".