Relacja Muska z Dogecoin nie była łatwa. W 2019 roku zamieścił na Twitterze mema psa z napisem „Dogecoin rulz". Był to początek wzrostów tej kryptowaluty. Jednak kiedy rok później napisał „One Word: Doge" jej wartość poszybowała w górę.

Ostatnim poważnym zastrzykiem wsparcia był twitterowy wpis miliardera z zeszłego roku, w którym nazwał siebie „Ojcem Chrzestnym Doge".

Co ciekawe, później nastąpiła zmiana narracji i Musk zaczął odwracać się o tej kryptowaluty i otwarcie krytykować ją samą oraz jej twórców. Do sporego załamania ceny doszło, kiedy w Saturday Night Live Musk nazwał Doge „hałasem".

Kolejnym krokiem była awantura na Twitterze, pomiędzy Elonem Muskiem a współtwórcą Dogecoina, Jacksonem Palmerem. Finał ostrej wymiany zdań był taki, że ten ostatni nazwał szefa Tesli „przestępcą".

Obecnie Musk stoi w obliczu pozwu o wartości 258 miliardów dolarów wszczętego przeciwko niemu, Tesli i SpaceX w związku z twierdzeniami, że prowadzili piramidę finansową, aby wesprzeć Dogecoin.

Mimo wszystko wygląda jednak na to, że Musk nie przestanie śpiewać pochwał Dogecoina.

Wielu ludzi, którzy nie są zamożni, zachęciło mnie do kupowania i wspierania Dogecoina – powiedział w wywiadzie z redaktorem naczelnym Bloomberg News, Johnem Micklethwaitem, podczas Qatar Economic Forum w Doha

Jak można się było spodziewać wpisy oraz wystąpienia Muska wywołały falę komentarzy. Kulminacją wszystkiego jest stwierdzenie Muska, opublikowane na Twitterze kilka dni temu, w którym potwierdził, że będzie nadal wspierał i kupował Doge.

Elon Musk wspiera kryptowalutę DogecoinElon Musk wspiera kryptowalutę Dogecoin Fot. Twitter

Wcześniej obiecał, że samochody i usługi Tesli można kupić za pomocą Dogecoin, a już niedługo także SpaceX będzie oferowało swoje usługi w zamian za tę kryptowalutę. Działalność Muska na Twitterze sprawiła, że wartość Dogecoin podniosła się o 15%.

Elon Musk wspiera kryptowalutę Dogecoin

Dogecoin odbił się nieznacznie do 0,062 USD od czasu, gdy osiągnął najniższy poziom od 15 miesięcy wynoszący 0,049 USD. Musk jest prawdopodobnie częściowo odpowiedzialny za wzrost, ale Bitcoin i Ethereum również odnotowały łagodne odrodzenie od minionego weekendu. Jednak wszystkie kryptowaluty przeżywają obecnie ogromny kryzys, a ich wartość spadła do niewidywanego nigdy wcześniej poziomu.