Microsoft od lat oferuje właścicielom konsol Xbox przesiadkę ze standardowego kontrolera na jego profesjonalną i bardziej dopakowaną odmianę, noszącą nazwę Elite. Jest to dużo bardziej zaawansowane rozwiązanie, różniące się kilkoma zasadniczymi rozwiązaniami technicznymi, a jego odbiorcami mają być hardkorowi gracze. Oczywiście w parze z wszystkimi zaletami idzie również dużo wyższa cena. Nikt jednak nie narzeka i ludzie kupują Elite, żeby dodać sobie splendoru zawodowego gracza.

Kontroler DualSense Pro od Sony

Sony dla odmiany, przez te wszystkie lata, kiedy konsole PlayStation pojawiają się na rynku, trzymało się standardowych kontrolerów. Oczywiście przeszły one konieczną ewolucję, ale nigdy nie wychodziły poza standardowe konstrukcje. Jedyną nonszalancją były edycje kolorystyczne.

Kontroler DualSense dostarczany z PlayStation 5 był już ogromnym ulepszeniem w stosunku do DualShock 4. Pojawiły się w nim bardzo ciekawe rozwiązania, które niezmiernie ucieszyły graczy. Jednak nadal istnieją pewne funkcje, które mogą być zrobione jeszcze lepiej.

W sieci pojawiły się doniesienia, jakoby Sony pracowało nad kontrolerem „pro". Będzie to nowy kontroler DualSense Pro, który dodałby wyjmowane drążki, ograniczniki spustu, wyjmowane uchwyty i dodatkowe przyciski łopatkowe z tyłu kontrolera.

Wiele z tych funkcji to punkty sprzedaży kontrolerów z serii Xbox Elite i można je również znaleźć w gamepadach innych firm, takich jak Scuf. Nowy kontroler DualSense Pro powinien zostać ogłoszony pod koniec tego miesiąca, a wkrótce będzie dostępny.