The Hollywood Reporter, który zazwyczaj ma doskonałe rozeznanie w aktualnych sprawach, przekazał wiadomość, że współszef firmy Ted Sarandos potwierdził gościom festiwalu w Cannes, iż Netflix dodaje subskrypcję reklamową z niższą ceną. Podkreślił, że ta opcja nie przyniesie reklam „takimi, jakie znamy z tradycyjnej telewizji" — podobnie jak w przypadku rywali, takich jak Peacock, użytkownik nadal będziesz miał możliwość całkowitego uniknięcia marketingu. To jest tylko dla ludzi, którzy „nie mają nic przeciwko reklamie", powiedział.

Sarandos nie podzielił się dalszymi szczegółami. Jednak źródła The Wall Street Journal niedawno twierdziły, że Google i NBCUniversal są „najlepszymi pretendentami", żeby pomóc Netflixowi w tworzeniu planu obejmującego reklamy. Każdy z nich prawdopodobnie miałby umowę na wyłączność na wyświetlanie i (przynajmniej w przypadku NBCU) sprzedaż reklam. Według typerów rozpatrywane było także Roku. Podobno strony firmy zainteresowane tematem sprzedaży reklam w Netflix nie poznali wszystkich szczegółów, takich jak liczba reklam oraz ich targetowania.

Abonament Netflix z reklamami

Przyszła opcja abonamentowa jest potwierdzeniem, że Netflix próbuje odbudować bazę klientów i nadwątlone zaufanie, spowodowane podwyżkami cen. Firma straciła abonentów po raz pierwszy od dekady w minionym kwartale i chce szybko powrócić do wzrostów. Plan z reklamami może pomóc w osiągnięciu tego celu, przyciągając klientów zniechęconych regularnymi cenami Netflix.

Wkrótce po publikacjach rzecznik Netflix stwierdził, że firma jest „jeszcze na początku" opracowywania warstwy opartej na reklamach i nie określiła swojego podejścia. Obecnie to wszystko, co zostało powiedziane to jedynie „spekulacje".

Mimo temu zaprzeczeniu można podejrzewać, że wprowadzenie abonamentu z reklamami jest kwestią niedługiego czasu. Jest to w sumie jedyna rozsądna rzecz, jaką Netflix może wdrożyć na szybko, żeby ratować się przed odpływem abonentów. Na zmianę polityki cenowej chyba nie ma co liczyć, a więc jeśli nie przeszkadzają wam reklamy, będzie to dobra opcja, żeby korzystać z biblioteki tego serwisu.