W ramach Android Auto udostępnia kilka aplikacji nawigacyjnych dla kierowców. Można tam znaleźć takie oprogramowanie jak Waze, Sygic, Yanosik oraz AutoMapa. Nowo dodane HERE WeGo dołącza więc do grona nawigacji i rozpoczyna walkę o zaufanie kierowców.

HERE WeGo pojawiło się na rynku już kilka miesięcy temu, ale dopiero teraz wprowadzono ważną i zapowiadaną dawno temu aktualizację. Jest nią wsparcie dla Android Auto. Dzięki temu kierowcy zyskują kolejną alternatywę dla popularnego Google Maps.

HERE WeGo - nowa alternatywa dla Google Maps

Jedną z najciekawszych funkcjonalności HERE WeGo jest z pewnością tryb offline. Pozwala on korzystać z map i nawigacji bez dostępu do internetu. Każdy kierowca, który znalazł się w miejscach, gdzie internet jest słabo dostępny, albo wcale nie dociera, doskonale wie, że jest to bardzo cenna opcja.

Interfejs jest bardzo podobny do Google Maps i innych tego typu aplikacji. Dlatego nowi użytkownicy bez problemu szybko odnajdą się w obsłudze nowej nawigacji. O dużym zainteresowaniu HERE WeGo świadczą cztery miliony pobrań oraz ponad 190 tys. pozytywnych ocen.

Warto dodać, że HERE WeGo jest także dostępne z poziomu przeglądarek internetowych na komputery, a także w postaci aplikacji dla Androida i systemu iOS firmy Apple.