Firma Swytch Technology zaprezentowała właśnie nowy zestaw do konwersji, który zamieni każdy rower w elektryczną wersję. Wielką ciekawostką tego rozwiązania jest ważąca 700 g bateria, która przy rozmiarach smartfona, zapewnia moc250 W i zasięg 15 km przy czasie ładowania wynoszącym godzinę.

Wielką zaletą rozwiązania Swytch Technology jest fakt, że instalacja modułu elektrycznego nie jest na stałe. Łatwo je zdemontować, jeśli z jakichś względów zechcemy pojeździć znowu na „analogowym" rowerze. Swytch ma już doświadczenia po poprzednich edycjach i teraz dostarcza użytkownikom lekkie i kompaktowe zestawy do konwersji rowerów elektrycznych, wyposażone w kieszonkowy akumulator.

Jak działa konwersja roweru z zestawem Swytch?

Użytkownik kupuje przednie koło, w którego piaście zamontowano silnik o mocy 250 W. Oczywiście składając zamówienie, wybieramy rozmiar koła, jaki nas interesuje. Dodatkowo konieczne jest zainstalowanie dwuczęściowego czujnika pedałowania oraz zaktualizowanego złącza baterii i zasilacza Air.

Jak podkreśla producent, największą zaletą jego rozwiązania jest zmodernizowana, kieszonkowa bateria, która ważąc zaledwie 700 g, umożliwia przejechanie 15 km. Jej ładowanie odbywa się błyskawicznie, bo do napełnienia jej do maksymalnej pojemności potrzeba tylko godziny.

Zainteresowani, którzy już teraz zarejestrują się na stronie producenta, będą mogli liczyć na spore rabaty.