Czwarta odsłona Stranger Things budzi wielkie emocje, a ostatnio została oprotestowana przez przedstawicieli litewskiej społeczności żydowskiej i romskiej. Złożyli oni specjalną petycję, w której domagają się od Netflixa i twórców przeprosin za to, że w serialu wykorzystano jako plenery do zdjęć byłe nazistowskie więzienia. Na wszystkich posypały się gromy.

Serwis streamingowy nie wypowiedział się jak do tej pory w tej sprawie, ale petycję oburzonych mniejszości przyćmił z pewnością kolejny wielki sukces Stranger Things.

Stranger Things 4 ustanawia rekord oglądalności

Czwarty sezon ustanowił właśnie nowy rekord oglądalności, dzięki któremu całkowicie nokautuje inne seriale pojawiające się na Netflix. Także konkurencja musi spoglądać na niego z wielką zazdrością, bo żaden ich serial nawet nie zbliżył się do tego wyniku.

Stranger Things 4 deklasuje konkurencję. Nowy rekord oglądalności przyćmiewa problemyStranger Things 4 deklasuje konkurencję. Nowy rekord oglądalności przyćmiewa problemy Fot. KŻ

Co do gigantycznej popularności Stranger Things nie ma wątpliwości od dawna. Najnowszy sezon ustanawia jednak nowe rekordy. Jeszcze niedawno był najchętniej oglądanym anglojęzycznym serialem platformy w premierowy weekend, ale wraz z nowym rekordem od pozostałych seriali dzieli go prawdziwa przepaść.

Stranger Things 4 to najchętniej oglądany anglojęzyczny serial Netflixa w ciągu pierwszych 28 dni od premiery. Ustanowiony wynik to 930,320,000 godzin. Poprzedni rekord należał do drugiego sezonu Bridgertonów z 656,260,000 godzin. Tym samym Stranger Things 4 ustępuje wyłącznie pierwszemu sezonowi Squid Game, który ustanowił rekord wszechczasów, wynoszący 1,650,450,000 godzin.