Ioniq 6 powstał na bazie koncepcji, jaką był zaprezentowany w 2020 roku samochód Prophecy. Jego cechami charakterystycznymi są aerodynamiczny profil i czyste linie. Hyundai twierdzi, że pojazd będzie miał bardzo niski współczynnik oporu powietrza wynoszący 0,21 — podczas gdy większość nowoczesnych samochodów ma średni współczynnik oporu wynoszący 0,25 lub 0,3.

Taki wynik udało się osiągnąć dzięki niskiemu przodowi i aktywnym klapom powietrza oraz eliptycznemu spoilerowi. Aerodynamiczne właściwości wpłyną zdecydowanie na osiągi i zasięg pojazdu.

Samochód elektryczny Hyundai Ioniq 6

Wnętrze Ioniq 6 zostało ukształtowane na wzór kokonu i wykończone ekologicznymi materiałami, takimi jak skóra ekologiczna lub przetworzona tkanina PET zastosowane na siedzeniach.

Hyundai po raz pierwszy pokazał samochód elektryczny Ioniq 6Hyundai po raz pierwszy pokazał samochód elektryczny Ioniq 6 Fot. Hyundai

Modułowa platforma firmy Hyundai dla pojazdów elektrycznych umożliwiła jej projektantom zwiększenie wymiarów samochodu i zapewnienie całkowicie płaskiej podłogi, aby uzyskać więcej miejsca na nogi i rozmaite schowki. Jako system rozrywki i nawigacji ma modułową deskę rozdzielczą z ekranem dotykowym z 12-calowym ekranem dotykowym i 12-calowym cyfrowym zestawem wskaźników.

Producent samochodów nie ogłosił jeszcze specyfikacji pojazdu elektrycznego, ale jego poprzednik — Ioniq 5 miał akumulator o pojemności 72,6 kWh, zapewniający grubo ponad 500 km zasięgu.

Do tego dysponował silnikiem o mocy mechanicznych i rozpędzał się do setki w mniej niż 5 sekund. Hyundai ujawni pełną specyfikację i funkcje Ioniq 6 podczas jego światowej premiery w lipcu.