PayEye to najnowsza usługa płatnicza dostępna w Polsce. Jej zasługą jest możliwość mobilnej obsługi za pośrednictwem specjalnego terminala, a także zabezpieczenie w postaci skanu oczu i twarzy płacącego. O jej zaletach mogli się przekonać uczestnicy wrocławskiego Festiwalu Pasibrzucha.

Przywykliśmy już do rozmaitych form płatności – kartą, telefonem, zbliżeniowo i blikiem. Teraz kolej na biometryczny system PayEye, wykorzystujący specjalny moduł skanujący oczy i twarz płacącego.

PayEye już w Polsce

Wraz z usługą w naszym kraju pojawiły się biometryczne terminale eyePOS 2.0 i aplikacja mobilna PayEye 2.0 z możliwością podpięcia karty oraz nowa strona internetowa.

Operator gwarantuje, że od uzyskania dostępu do tej usługi każdego z nas dzielą trzy proste kroki. Są to: pobranie oficjalnej aplikacji i założenie bezpłatnego konta, wykonanie selfie i podpięcie karty płatniczej. Ten ostatni krok jest opcjonalny, ale pozwala pominąć konieczność doładowywania konta.

Usługa będzie się zapewne upowszechniać przez pewien czas, bo musi się z nią oswoić zarówno sprzedawca, jak i płacący. Wyraźnie widać, że jest to idealne rozwiązanie do stosowania w trakcie wszelkiego rodzaju wydarzeń oraz przy szybkich płatnościach za towary i usługi.