Medal Wolności nie ma określonych kryteriów i każdy prezydent USA może przyznać ten zaszczyt każdemu, kto zostanie uznany za godnego. Prezydent Biden wyjaśnił, że wybrał Amerykanów demonstrujących wielki talent i upór w dążeniu do celu. Jest to zbieżne z myślą przewodnią jego wystąpień. Wspólnym tematem przemówień prezydenta Bidena jest wielki potencjał narodu amerykańskiego.

Steve Jobs dał światu iPhone'a, rewolucyjne urządzenie, które zmieniło znaczenie telefonu i wprowadziło nowy sposób pracy i komunikacji. Apple ma wielki wkład w gospodarkę USA, zapewniając ponad 2,7 miliona miejsc pracy i inwestując setki miliardów dolarów w kraju. Fundusze firmy przeznaczane są badania i dalszy rozwój iPhone'a, iPada i Maca, Apple TV oraz infrastruktury sieciowej, zielonej energii i wielu innych inwestycji.

Steve Jobs otrzyma Medal Wolności

Poza Stevem Jobsem Medal Wolności otrzymają też inni znamienici Amerykanie, w tym Simone Biles, zdobywczyni 43 medali olimpijskich i mistrzostw świata; była kongresmenka Gabby Giffords; były senator John McCain (pośmiertnie); były senator Alan Simpson; złota medalistka olimpijska i mistrzyni świata kobiet Megan Rapinoe; oraz gwiazdor kina, Denzel Washington, uznany aktor i reżyser, który otrzymał dwa Oscary i dwa Złote Globy.

Prezydencki Medal Wolności jest reprezentowany przez insygnia w kształcie gwiazdy, które można nosić jako odznakę, szpilkę do klapy lub na szyi. Nie wiążą się z nim żadne specjalne przywileje ani nagrody, a jego celem jest po prostu uznanie i uhonorowanie indywidualnego wkładu w bezpieczeństwo i interesy narodowe Stanów Zjednoczonych, a także wysiłków na rzecz rozwoju kulturalnego i pokoju na świecie.

Chociaż Steve Jobs nie zmusił Apple do tak wielkiego sukcesu w pojedynkę, to ta firma mogła nigdy nie osiągnąć tego poziomu doskonałości bez jego wskazówek i motywacji. Medal Wolności wydaje się odpowiednim wyróżnieniem dla wizjonerskiego lidera biznesu.