To nie pierwszy raz, kiedy Gurman wspomina o czujniku temperatury w Apple Watch 8. Poprzednio mówił o niej w czerwcu 2021, informując, że prawdopodobnie pojawi się ona w ofercie firmy w kolejnym roku. Wycofał się z tej prognozy w styczniu, ostrzegając przy okazji fanów, że monitorowanie poziomu cukru we krwi nie pojawi się jeszcze długo.

Teraz ponownie wraca do tematu, stwierdzając, że seria 8 będzie zawierać czujnik temperatury ciała, pod warunkiem, że funkcja ta spełni wewnętrzne wytyczne testowe Apple.

Apple Watch 8 może wykryć, że masz gorączkę

W najnowszej odsłonie Power On Gurman potwierdza swoje podejrzenia, rozszerzając zastosowanie czujnika temperatury na nową edycję zegarka, skierowaną do ekstremalnych sportowców.

Jednak najciekawsze w jego domysłach są informacje na temat zmian, jakie mogą pojawić się w ósmej odsłonie zegarka Apple. Zdaniem analityka, będą one bardzo niewielkie. Z pewnością nie dotyczą mocy obliczeniowej, która będzie taka sama jak w serii 7 i 6.

Wspomina również, że modele z wyższej półki z serii 8 mogą zawierać zaktualizowany wyświetlacz. Kolejnym urządzeniem, które podobno nie będzie zawierało wielu ulepszeń, są słuchawki AirPods Pro drugiej generacji. Gurman pisze, że nie będą one miały funkcji monitorowania tętna ani temperatury ciała, jak sugerowano w niektórych raportach.