Firma twierdzi, że Ambeo zapewni „lepsze wrażenia dźwiękowe wszędzie tam, gdzie dziś dostarczany jest dźwięk stereo, czyli standardowe telewizory, systemy stereo, słuchawki, tablety i laptopy".

Kilku partnerów Sennheisera współpracowało z firmą, aby dopracować Ambeo. Jednym z nich jest Netflix, który jest pierwszą usługą przesyłania strumieniowego, wykorzystującą tę technologię. Pierwszym tytułem, w którym wykorzystano Ambeo, jest czwarty sezon „Stranger Things". Inne to „Czerwona nota", „Wiedźmin" i nadchodząca seria „Resident Evil".

Dźwięk przestrzenny Ambeo na Netflix

Dopóki wyjście audio urządzenia jest ustawione na dźwięk stereo, użytkownik nie musi nic regulować. Netflix ustawia wszystko po swojej stronie, jako konfigurację dwukanałową. Jest ona dostępna w tej chwili tylko dla wybranych tytułów i można je wyszukać w Netflix po tagu „dźwięk przestrzenny".

Ambeo renderuje pełny immersyjny miks audio na dwa kanały. Co ciekawe wykorzystuje w tym celu standardowe typy plików dźwiękowych i oferuje szczegółową kontrolę nad uprzestrzennianiem.

To, co odróżnia Sennheisera od innych rozwiązań, to fakt, że renderowanie Ambeo respektuje oryginalny miks, balans tonalny i integralność dialogów. Dzięki temu powstaje bardzo naturalny, pozbawiony zniekształceń dźwięk przestrzenny, ale zgodny z wzorcem jaki został wykonany dla stereo.

Jeśli Ambeo sprawdzi się tak dobrze jak obiecuje jego wynalazca, może to być bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które nie mają wystarczającego sprzętu, aby skorzystać z Dolby Atmos i innych technologii dźwięku przestrzennego.