Z pewnością zdążyliście zauważyć, że od pewnego czasu panuje trend polegający na tym, że ludzie kombinują jak uruchomić klasyczną grę Doom na coraz bardziej przedziwnych sprzętach. Ponieważ stary komputer czy konsola to najwyraźniej żadna sztuka, to pojawiły się już działające wersje na teście ciążowym, w kiosku do zamówień McDonald’s, rozmaitych wyświetlaczach, paskach LCD, a ostatnio nawet na miniaturowym ekraniku zamontowanym na klocku Lego. Mało?

Wygląda na to, że tak, bo właśnie pojawiła się kolejna sztuczka, ale tym razem jest to baba w babie, a raczej gra w grze. YouTuber posługujący się pseudonimem „Kgsws" udowodnił, że w Dooma można zagrać w… Doomie.

W klasycznego Dooma można zagrać w Doomie

Do przeprowadzenia eksperymentu „Kgsws" został sprowokowany przez komendę „SpawnMapThing" odnalezioną w klasycznym Doomie. Jej zadaniem było rozmieszczanie na mapie rozmaitych elementów. Jednak po kilku próbach okazało się, że nie ma problemu, żeby uruchomić w ten sposób plik wykonywalny, a więc YouTuber dodał tam Doom.exe w wersji DOS. I zaczęło się!

Po krótkiej zabawie w oglądanie rozgrywki przyszła bowiem ochota, żeby zagrać w klasyka wewnątrz samej gry. Po kilku godzinach kombinacji udało się uzyskać możliwość przełączania na wersję Dooma znajdującą się w Doomie.

Zobaczcie film prezentujący to dokonanie.