Urlop idealny? Piękne miejsce, słońce i dużo wolnego czasu, który można przeznaczyć na przyjemności. Na przykład nadrobienie zaległości czytelniczych, bo kiedy my odpoczywamy, superbohaterowie robią wszystko, by po raz kolejny ocalić nasz świat przed zagładą. W tym miesiącu przypadła kolej Batmana, Flasha, Niewidzialnych, X-Menów i Spider-Mana, więc zapraszamy do lektury.

Batman Biały Rycerz przedstawia Harley Quinn

Azrael starł w proch najgroźniejszych przestępców Gotham, ale w mieście właśnie zaczynają pojawiać się ich następcy. Tajemniczy demiurg zwany Producentem po kryjomu kompletuje barwną obsadę nowych złoczyńców, główną rolę powierzając Gwiazdce…

Uniwersum DC doczekało się nowego pokolenia „złoli", a jednym z nich jest duet Producent i Gwiazdka, kiedyś aktorka, a obecnie seryjna morderczyni, mszcząca się na gothamskich gwiazdach filmowych złotego wieku kina. Co ciekawe, jej makabryczne zbrodnie przypominają działalność Jokera, dlatego gothamska policja, którą wspomaga w śledztwie młody agent FBI Hector Quimby, zwraca się z prośbą o pomoc w rozwikłaniu zagadki do kogoś, kto znał go najlepiej - Harley Quinn. Tyle że Harley nie jest już dawną Harley, a do tego jako samotna matka ma naprawdę dużo do stracenia, nawet jeśli wraca do Gotham po stronie tych dobrych. Czy pomocna dłoń Bruce’a Wayne’a (czyli w tym tomie Batmana odsiadującego wyrok wspólnie z przestępcami, których ścigał), wystarczy, by zachować zdrowy rozsądek, kiedy będzie musiała stanąć twarzą w twarz ze swoją trudną przeszłością. Bo jak się szybko okazuje, ma więcej wspólnego z Gwiazdką i Producentem niż mogłoby się wydawać…

Batman Detective Comics - Droga do zagłady. Tom 6

Bruce Wayne w wyniku wojny Jokera stracił swoją fortunę i dom. A co gorsze, przegrywa również bitwę o serca i umysły mieszkańców Gotham.

Po finałowych tomach serii zawsze oczekujemy więcej i nie inaczej jest w przypadku 6 odsłony Batman Detective Comics - na szczęście autor scenariusza, Peter J. Tomasi, stanął na wysokości zadania. W efekcie Droga do zagłady to tom, w którym ciągle coś się dzieje - Bruce Wayne traci fortunę, dom i poparcie mieszkańców Gotham, w mieście dochodzi do fali protestów przeciwko samozwańczym stróżom prawa, a atmosferę podgrzewa kampania wyborcza Christophera Nakano, byłego policjanta rannego podczas jednego z ataków Jokera, kandydującego na burmistrza. Jak łatwo się domyślić, to sytuacja wymarzona dla kogoś, kto ma zamiar zniszczyć miasto - tym kim się jest tajemniczy nowy złoczyńca, ukrywający się za pseudonimem Zwierciadło. Podburza wszystkich do wyjścia na ulice i wszczęcia brutalnych starć, w których tak naprawdę nikt nie może zwyciężyć. Koniec tej serii to zdecydowanie początek nowej ery Gotham, które nigdy nie będzie już takie samo i trudno tu o lepszy tytuł niż droga do zagłady.

Nowości komiksowe czerwiecNowości komiksowe czerwiec Egmont

Flash. Meta. Tom 15

Barry Allen znów musi zmierzyć się z Odwrotnym Flashem i największymi ze swoich wrogów. Odwrotny Flash stworzył Legion Zooma, w skład którego weszli Kapitan Chłód, Turtle, Goryl Grodd oraz Trickster i chce nie tylko pokonać Flasha, ale także przejąć jego życie i tożsamość.

Skoro żegnać się z serią, to w dobrym stylu, prawda? Z takiego założenia wyszedł najwyraźniej scenarzysta Joshua Williamson, który po stu tomach kończy swoją przygodę ze Szkarłatnym Sprinterem, rzucając na bohatera jedno z najtrudniejszych wyzwań w jego historii. Barry Allen ponownie musi zmierzyć się z Odwrotnym Flashem, który stworzył Legion Zooma - oddział, w skład którego wchodzą najwięksi wrogowie Flasha, a mianowicie Kapitan Chłód, Turtle, Goryl Grodd oraz Trickster. Wszystko po to, by ostatecznie pokonać Barry’ego Allena i na dobre przejąć jego życie i tożsamość. Czy Najszybszy Człowiek na Ziemi poradzi sobie z atakiem na Central City, gdy wszystkim, których kocha, grozi niebezpieczeństwo? Kiedy największy wróg Flasha zwraca się ku jego dzieciom z przyszłości, rodzina Szkarłatnego Sprintera wspiera go w najważniejszej i decydującej bitwie.

Niewidzialni. Tom 1

Młody bohater umieszczony w ośrodku resocjalizacyjnym szybko się orientuje, że dzieje się tam coś dziwnego, a nawet złowieszczego. Z pomocą przychodzi mu tajemniczy mężczyzna, który ma dla niego nietypową propozycję

W ręce polskich fanów komiksu w końcu trafia legendarna seria Granta Morrisona, jednego z brytyjskich twórców, o którego nazwisku ostatnio zrobiło się głośno za sprawą dostępnego na HBO serialu Doom Patrol, opartego na jego runie serii (ma na koncie również takie dzieła jak Siedmiu Żołnierzy, Animal Man, Multiwersum oraz opowieści o Batmanie i Supermanie). Mowa o Niewidzialnych, których pierwszy tom przybliża nam historię pewnego młodego bohatera umieszczonego w ośrodku resocjalizacyjnym - ten szybko orientuje się, że dzieje się tam coś dziwnego, a nawet złowieszczego, więc kiedy z pomocą przychodzi mu tajemniczy mężczyzna, proponując wstąpienie do grona Niewidzialnych, zaczyna poważnie zastanawiać się nad dołączeniem do grupy. Chociaż nie ma pojęcia, kim są jej członkowie i czy prawdą jest, że światem rządzą okrutne stwory z innego wymiaru.

Nowości komiksowe czerwiecNowości komiksowe czerwiec Egmont

Uncanny X-Men. Cyclops i Wolverine. Tom 2

X-Men zaginęli. Jedyną nadzieją dla mutantów są teraz Cyclops i Wolverine, którzy we dwóch muszą odbudować drużynę i to w obliczu nieustannie rosnącej nienawiści do ich gatunku.

Na drugi tom przygód Uncanny X-Men z serii wydawniczej Marvel Fresh musieliśmy czekać aż od grudnia ubiegłego roku, ale w końcu możemy dowiedzieć się, czy dramatyczne wydarzenia z poprzedniej części doprowadzą do kresu gatunku mutantów. Po zaginięciu niemal wszystkich X-Menów, jedyną nadzieją na przetrwanie są Cyclops i Wolverine, którzy we dwóch muszą odbudować drużynę, mierząc się przy tym z rosnącą nienawiścią ludzi. A jakby zadanie nie było wystarczająco trudne, to na drodze stają im nie tylko odwieczni wrogowie, rządy próbujące na zawsze zniszczyć gen X oraz Hellfire Club i jego tajemniczy Czarny Król, a na Ziemi wybucha wojna światów z czarnoksiężnikiem Malekithem. A może dramatyczne wydarzenia to w gruncie rzeczy szansa na nowe otwarcie?

Ultimate Spider-Man. Tom 11

Walka symbiontów i Ultimates na ulicach Nowego Jorku! Po ataku Carnage’a na Venoma Spider-Manowi grozi śmierć, a życie Gwen Stacy również wisi na włosku  We wszystko zamieszani są również SHIELD, Silver Sable i jej Wild Pack.

Spider-Man nie zdążył jeszcze dobrze uporać się z Zielonym Goblinem, który wydostał się na wolność po wybuchu w głównej siedzibie SHIELD i więzieniu dla superłotrów, a już pojawiają się kolejne problemy. Tak jak sugerował poprzedni tom, wprowadzając postać odkrywającej swoje moce koleżanki z klasy Petera Parkera, do akcji wkracza Magneto i jego bractwo, którzy wypowiadają wojnę Nowemu Jorkowi. Spider-Man stara się ocalić miasto przed Hulkiem i Nightmarem. Czy policja aresztuje ciocię May i jakie role odegrają debiutujący na łamach serii Beetle i Mysterio, a także pojawiający się gościnnie Daredevil, Nick Fury, Spider-Woman, Ludzka Pochodnia i Doktor Strange.

Nowości komiksowe czerwiecNowości komiksowe czerwiec Egmont