„Squid Game" zdominował listę nominowanych produkcji. Okazuje się, że akademia nagród Emmy wyróżniła ten serial w aż 14 kategoriach. Największym sukcesem jest z pewnością nominacja w kategorii „Najlepszy dramat", gdyż po raz pierwszy doczekał się jej serial nieanglojęzyczny. Na uwagę zasługuje także nominacja Lee Jung-jae, który będzie walczył o miano najlepszego aktora.

Jeśli chodzi o nominacje dla serwisów streamingowych, to walka toczy się pomiędzy Neflixem a HBO. Producent „Squid Game" zdobył ich łącznie 105 i pozostaje nieco w tyle za połączonymi siłami HBO i HBO Max, które ma ich na koncie 140.

"Squid Game" z nominacjami do nagrody Emmy

Kolejne w peletonie serwisów serwujących filmy i seriale jest Apple. Dzięki Ted Lasso i Severance udało się zwiększyć ilość nominacji. Rok temu było ich 35, ale w 2022 produkcje Apple staną do walki z 51 nominacjami.

Na dalszym planie pozostaje Disney+, który mimo ofensywy w Europie uzyskał gorszy wynik niż rok temu. W tym roku musi się zadowolić jedynie 34 nominacjami, co jest ponad dwukrotnym spadkiem w stosunku do poprzedniego roku, a na większość z nich zapracował serial „Zbrodnie po sąsiedzku".

Inne platformy uzyskały jeszcze skromniejsze wyniki. Prime Video Amazon zapewniło sobie skromne 30 nominacji, podczas gdy Paramount + i Peacock mają odpowiednio 11 i trzy nominacje.