Słynny pomarańczowy kombinezon astronautów NASA stosowany jest w czasie startów i lądowania pojazdów kosmicznych. Jego kolor ma niebagatelne znaczenie dla bezpieczeństwa ludzi, gdyż w okolicznościach katastrofy jest ich dużo łatwiej namierzyć na powierzchni oceanu. Na oficjalnej stronie G-Shock napisano, że czarna tarcza zegarka nawiązuje do czarnego wizjera w hełmie, który astronauci noszą z kombinezonem, podczas gdy cienka niebieska linia na tarczy naśladuje niebieskie akcenty.

Dodatkowo na pasku zegarka znalazła się amerykańska flaga, a tył obudowy zdobi wygrawerowany astronauta. Producent zadbał również, żeby także opakowanie nie pozostawiało wątpliwości, z jakim motywem jest związany nowy zegarek, dlatego na puszcze i pudełku także umieszczono motywy powiązane ze skafandrami NASA.

Casio G-Shock inspirowany pomarańczowymi kombinezonami NASA

NASA wprowadziła pomarańczowe skafandry kosmiczne po tragedii Challengera w latach 80. i od tego czasu przeszły kilka iteracji. Najnowsza wersja to Orion Crew Survival System, który został zoptymalizowany pod kątem komfortu użytkowania — występuje w więcej niż jednym rozmiarze i został zaprojektowany tak, aby łatwiej było połączyć się z systemem komunikacyjnym.

Casio ma długą historię współpracy z agencją kosmiczną, a więc kolejna edycja czasomierza nawiązującego tematycznie do kosmosu nie jest wielkim zaskoczeniem. G-Shock jest jednym z niewielu zegarków, które NASA zatwierdziła do użytku na promach kosmicznych i na pokładzie ISS. Najnowszy model jest trzecim z kolei zegarkiem w barwach NASA. Jego poprzednicy to całkowicie biały model oraz czarno-biały zegarek ozdobiony czerwonym logo NASA.

Nowy model jest zdecydowanie droższy od poprzednich edycji i wyceniono go na 170 dolarów. Jest on dostępny w sprzedaży tylko przez ograniczony czas i można go kupić na stronie Casio.