Kilka miesięcy po tym, jak dowiedzieliśmy się, że Tesla pracuje nad wprowadzeniem gier Steam do swojego systemu rozrywki samochodowej, dyrektor generalny Elon Musk ogłosił, że pierwsze demo integracji „prawdopodobnie" będzie gotowe w sierpniu. Będzie to chwila prawdy, gdyż mimo kilku komunikatów na temat obsługi biblioteki Steam w Teslach, wciąż jest sporo pytań.

Tesla już wcześniej ogłosiła, że jej system informacyjno-rozrywkowy zasilany RDNA 2 w Modelu S i Modelu X może dostarczyć 10 TFLOP mocy, co stawia go na równi z najnowszymi konsolami. Właściciele mogą już grać na swoich 17-calowych wyświetlaczach o wymiarach 2200 × 1300 za pośrednictwem Tesla Arcade i jest tam dostępnych kilka tytułów jak choćby Cuphead.

Gry wideo w Tesli

Jednak daleko im do wielkich i wymagających tytułów dostępnych na komputery i konsole. Co prawda w zeszłym roku pojawiły się zdjęcia prasowe sugerujące, że Wiedźmin 3 i Cyberpunk 2077 będą w końcu dostępne, ale do tej pory nic konkretnego nie wiadomo. Dopytywany, Musk ujawnił, że Tesla pracuje nad integracją ze Steam.

Właściciele Tesli wciąż czekają na te tytuły, ale Musk właśnie napisał na Twitterze, że postępują prace nad wprowadzeniem Steama do pojazdów elektrycznych i demo powinno pojawić się w sierpniu.

Istnieje wiele pytań dotyczących tego, jak będzie działać integracja. Najbardziej prawdopodobną teorią jest to, że użytkownicy będą mogli grać w wybrane gry Steam, które już posiadają w swoich Teslach. Nie ma co oczekiwać, że opcja będzie aktywna dla pasażerów w czasie jazdy. Warto przypomnieć, że Tesla została zmuszona do wyłączenia rozgrywki w trakcie podróży w ramach dochodzenia National Highway Traffic Safety Administration w sprawie tej funkcji.

Przeprojektowany system informacyjno-rozrywkowy w Teslach jest zasilany przez procesor graficzny Navi 23 — znajdujący się w Radeon RX 6650 XT i innych kartach AMD — który podobno ma 28 jednostek obliczeniowych o taktowaniu do 2,8 GHz. Krążą także plotki, że ma również czterordzeniowy procesor Ryzen Embedded, prawdopodobnie model Zen+.