Są oni w większości ludźmi w takim wieku, kiedy przesiada się z urządzeń mobilnych na komputery z większymi ekranami w biurze lub do pracy w domu.

Snapchat jest już dostępny w wersji przeglądarkowej dla płatnych subskrybentów lub mieszkańców określonych regionów.

Snapchat w wersji przeglądarkowej

Snapchat for Web oferuje niektóre z najważniejszych funkcji przesyłania wiadomości w aplikacji, w tym odpowiedź na czacie i reakcje na czacie. Jednak już teraz pewne jest, że wkrótce pojawią się inne, takie jak choćby Lenses. Dzięki portalowi internetowemu użytkownicy będą mogli rozpocząć połączenie lub wznowić w miejscu, w którym przerwali, na telefonie komórkowym.

Według Snap ponad 330 milionów ludzi każdego dnia korzysta ze Snapchata na swoich telefonach, a ponad 100 milionów Snapchatów miesięcznie korzysta z funkcji połączeń głosowych i wideo w aplikacji.

Subskrybenci Snapchata+ w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Kanadzie mogą od wczoraj wypróbować Snapchat w przeglądarce przy użyciu Chrome, podobnie jak zwykli użytkownicy Snapchata w Australii i Nowej Zelandii. Obsługa dodatkowych przeglądarek zostanie dodana w późniejszym terminie.

Snapchat uruchomił płatną usługę subskrypcji w zeszłym miesiącu, oferując członkom wyłączny dostęp do funkcji eksperymentalnych i przedpremierowych za 3,99 dolarów miesięcznie. Warto zauważyć, że płatny poziom nie eliminuje reklam.

Akcje Snap wzrosły wraz z informacją o nowej wersji o prawie trzy procent, ale od początku roku spadły o blisko 70 procent.