Osoby decydujące się na zakup tego samochodu będą miały do wyboru wiele opcji wykończenia, zasięgu i układu napędowego. Podstawowy model FWD 1LT będzie wyposażony w 19-calowe koła i ma szacowany zasięg ponad 400 km.

Jednak producent zapewnia, że prawdziwa zabawa zaczyna się wraz z wyborem wersji sportowej. Ten wariant AWD oferuje do 557 koni mechanicznych i do 648 Nm momentu obrotowego. W trybie Wide Open Watts (WOW) może sprintować od 0 do 100 km/h w mniej niż cztery sekundy. Inne udogodnienia premium obejmują przednie hamulce Brembo zwiększające siłę hamowania oraz 22-calowe koła.

Nowy Blazer Chevroleta będzie samochodem elektrycznym. Zobaczcie jak będzie wyglądał.Nowy Blazer Chevroleta będzie samochodem elektrycznym. Zobaczcie jak będzie wyglądał. Fot. Chevrolet

Nowy Blazer Chevroleta będzie samochodem elektrycznym. Zobaczcie jak będzie wyglądał.Nowy Blazer Chevroleta będzie samochodem elektrycznym. Zobaczcie jak będzie wyglądał. Fot. Chevrolet

Nowy Blazer Chevroleta będzie samochodem elektrycznym

Wszystkie modele są standardowo wyposażone w system informacyjno-rozrywkowy z kolorowym ekranem dotykowym o przekątnej 17,7 cala, pełne oświetlenie LED i szybkie ładowanie prądem stałym o mocy do 190 kW, zapewniające 125 km zasięgu po 10-minutowym ładowaniu. Dzięki systemowi rozruchu bez użycia rąk kierowca musi tylko nacisnąć pedał hamulca po zamknięciu drzwi, aby uruchomić samochód.

Blazer dołącza do rosnącej stajni całkowicie elektrycznych pojazdów General Motors, w tym Silverado i całkowicie niesamowitego Hummera.

Już ruszyły rezerwacje na nowego Blazera i można zamówić go na stronie internetowej Chevroleta. Ceny zaczynają się od 44 995 dolarów za podstawowy model 1LT, a trafi on do sprzedaży w pierwszym kwartale 2024 roku. Blazer 2LT i RS zadebiutują nieco wcześniej — latem przyszłego roku. Ich ceny to odpowiednio 47 595 USD i 51 995 USD. Ekskluzywny model sportowy ma kosztować około 65 995 dolarów i pojawi się pod koniec 2023 roku.