W ramach współpracy i platformy skierowanej bezpośrednio do konsumenta Mattel Creations producent zabawek wprowadzi również na rynek przedmioty kolekcjonerskie. Warunki finansowe transakcji nie zostały podane do publicznej wiadomości.

Linia kolekcjonerska będzie prawdopodobnie składać się z bardziej szczegółowych produktów z ceną premium. Złośliwi już podsuwają pomysł zbudowania figurki Elona Muska.

SpaceX i Mattel podpisały wieloletnią umowę

Wiceprezes SpaceX Brian Bjelde powiedział, że jego firma podchodzi do współpracy z wielkim entuzjazmem i już nie może się doczekać, kiedy do kolekcjonerów i entuzjastów kosmosu trafią pierwsze przedmioty.

Szczegóły są skąpe, ale prawdopodobnie można bezpiecznie założyć, że linia Matchbox będzie przedstawiać różne rakiety SpaceX. Być może zobaczymy nawet bardziej egzotyczne kreacje, takie jak satelity Starlink lub kapsuły załogi.

Hot Wheels, jedna z innych marek należących do Mattel, wyprodukowała już replikę Tesli Roadster, którą SpaceX wysłał w kosmos w 2018 roku. Odlew zawiera figurkę w skafandrze kosmicznym na siedzeniu kierowcy, którego SpaceX nazwał Starman. Hot Wheels wyprodukowało również miniaturową wersję Mars Perseverance Rover, która wylądowała na Czerwonej Planecie w 2021 roku.

SpaceX już sprzedaje na swojej stronie internetowej różne tematycznie powiązane towary, ale większość z nich to produkty odzieżowe.

Współpraca została ogłoszona 20 lipca, w 53. rocznicę lądowania Apollo 11 na Księżycu.