Elon Musk od dawna znany jest z często kontrowersyjnych wypowiedzi i decyzji. Ostatnio dużo mówi się o nim w kontekście sporu z Twitterem, wynikłym po próbie wycofania się miliardera z zakupu tego serwisu społecznościowego. Dodatkowo wielu komentatorom nie podoba się jego postawa wobec kryptowalut i padają nawet oskarżenia o rzekome manipulowanie tym rynkiem. Do tego dochodzą liczne doniesienia o romansach czy skandalach seksualnych.

Elon Musk zajmie się rzeczami ważnymi dla cywilizacji

Wygląda na to, że Elon Musk chce z tym skończyć i usunąć się w cień, żeby zająć się rzeczami ważnymi i przydatnymi dla cywilizacji. Swoim zwyczajem postanowił zakomunikować to na Twitterze, gdzie napisał, że:

Ilość uwagi, jaka poświęcona jest mojej osobie, przypomina supernową, co jest bardzo słabe. Niestety nawet banalne artykuły o mnie generują dużo kliknięć :( Zrobię co w mojej mocy, aby odsunąć się w cień i skupić się na robieniu rzeczy użytecznych dla cywilizacji.

Trudno odmówić racji w stwierdzeniu Muska, że jego działalność wzbudza wiele emocji. Jednak z jego postępowania można wysnuć wniosek, że w większości przypadków sam prowokuje ostre dyskusje, bo jego decyzje i wypowiedzi są, mówiąc delikatnie, przedziwne.

W końcu to on jednym wpisem na Twitterze potrafił do prowadzić do skoku cen kryptowalut. Stało się to kiedy zapowiedział, że Tesle będzie można kupować za waluty cyfrowe. Z drugiej strony to przecież on spowodował spadek wartości akcji tej samej firmy, ogłaszając kilka lat temu, że uważa je za zbyt drogie.

Podobnie bardzo różnie postrzegane jest jego zaangażowanie w promowanie kryptowalut i bezpośrednie wsparcie dla niektórych z nich.

Do tego dochodzą jego publiczne kłótnie z rozmaitymi osobistościami na Twitterze, w których często padają bardzo ostre słowa.

Elon Musk ma tyle samo wiernych fanów co przeciwników, ale bez wątpienia jest jednym z ulubieńców internautów i mediów. To jego profil na Twitterze znajduje się przecież w dziesiątce najliczniej obserwowanych w tym serwisie społecznościowych i każdy jego wpis czytają miliony ludzi.

Dobrze słyszeć, że zaangażuje się w działania nad ważnymi i przydatnymi sprawami dla cywilizacji. Jednak co to będzie? Tego nie wie nikt poza Muskiem.