Opóźnienia w trakcie produkcji gier są obecnie niezwykle powszechne, ale tym razem pociąga to za sobą poważne konsekwencje. Gollum nie trafi na premierę serialu Amazona, którego premiera odbędzie się 2 września. Chociaż akcja serialu rozgrywa się na długo przed tym, jak Sméagol w ogóle dotknął pierścienia, łatwo sobie wyobrazić, że gra nabierze wiele dodatkowej mocy, jeśli wyjdzie na dzień przed przebojowym show z tej samej serii.

Oczywiście ważniejsze jest, dać programistom, QA i wszystkim innym zaangażowanym w produkcję ludziom czas potrzebny do wykonania swojej pracy, zamiast siłowo wymuszać termin premiery. Jeśli Daedalic zrobi to dobrze, może nawet wydać grę tuż po zakończeniu serialu. Według WhatToWatch pierwszy sezon „Pierścieni władzy" będzie składał się z ośmiu odcinków, ukazujących się raz w tygodniu.

Gra "The Lord of the Rings: Gollum" opóźniona o kilka miesięcy

Tak czy inaczej, jeśli serial jest dobry, na co wszyscy mają nadzieję, ponieważ Amazon wydał na niego astronomiczną sumę pieniędzy, to Władca Pierścieni może pozostać w świadomości widzów i graczy na dłużej nawet po jego zakończeniu. Wtedy jest też duża szansa, że „The Lord of the Rings: Gollum" będzie mógł czerpać z tej popularności nawet jako tytuł z opóźnioną premierą.

Gra ma się ukazać na PlayStation 4 i 5, PC, Xbox One i Series S / X oraz Nintendo Switch.

Jeśli nie możecie się doczekać gry, zapraszamy do oglądania zwiastuna, który ukazał się na początku tego miesiąca.