Jak stwierdził Logitech, zestaw uwzględniający płeć ma charakterystyczny język estetyczny i projektowy, który można spersonalizować za pomocą niestandardowych akcesoriów i opcji kolorystycznych, a także odpowiada potrzebom i pragnieniom kobiet-graczy. Został „opracowany na podstawie opinii kobiet-graczy z całej społeczności i powołany do życia przez zespół składający się głównie z kobiet zajmujących się innowacjami, projektowaniem, inżynierią i marketingiem w firmie Logitech".

W procesie projektowania kierowano się trzema zasadami: wygodą, przystępnością i zabawą. Zdaniem producenta udało się uzyskać wyczuwalny efekt, że wszystkie urządzenia zostały zaprojektowane przez kobiety-graczy, dla kobiet-graczy. Nie po to, żeby wskazywać i wyodrębniać płeć, ale żeby dać grającym paniom poczucie, że dostają coś stworzonego specjalnie z myślą o nich i dopasowane do ich potrzeb.

Mechaniczne klawiatury do gier G715 i G713 charakteryzują się kompaktowym układem klaiwszy, miękką podpórką pod nadgarstki, łącznością bezprzewodową Lightspeed lub Bluetooth oraz regulacją wysokości. W przypadku połączenia bezprzewodowego gracze mogą spodziewać się do 25 godzin pracy na baterii między ładowaniami.

Logitech dla kobiet

Z kolei bezprzewodowa mysz do gier G705 została zaprojektowana z myślą o użytkownikach o mniejszych dłoniach, co kieruje je głównie do kobiet, ale może się okazać, że nie tylko. Urządzenie waży 85 gramów, wyposażono je w łączność bezprzewodową Lightspeed lub Bluetooth i ma łatwo dostępny przycisk zmiany DPI. Myszka z sześcioma konfigurowalnymi przyciskami jest przystosowany do 40 godzin grania z włączonym oświetleniem RBG.

Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do gier G735 to pierwsze urządzenie Logitech G z technologią mikrofonu Blue Voice. Zapewnia do 56 godzin pracy na baterii (z wyłączonym oświetleniem RGB) i podobnie jak inne słuchawki, może łączyć się bezprzewodowo za pośrednictwem technologii Lightspeed firmy Logitech lub przez Bluetooth.

Kolekcję Aurora już można kupić w witrynie firmy Logitech oraz u sprzedawców detalicznych na całym świecie, a wszystkie nowe produkty są objęte dwuletnią ograniczoną gwarancją na sprzęt.

Bezprzewodowa klawiatura do gier G715 i klawiatura do gier G713 kosztują odpowiednio 199,99 USD i 169,99 USD. Bezprzewodowa mysz do gier G705 kosztuje 99,99 USD, a bezprzewodowy zestaw słuchawkowy do gier G735 229,99 USD. Podsumowując, za cały pakiet trzeba wyłożyć około 530 dolarów.