Tak zwane anonimowe źródła zaznajomione z rozwojem Grand Theft Auto VI twierdzą, że gra będzie miała grywalną postać żeńską. Latynoska bohaterka jest częścią duetu w stylu „Bonnie-and-Clyde", co wskazuje, że Rockstar kontynuuje metodę prezentacji i rozwoju postaci, którą wprowadził po raz pierwszy w GTA5.

Mówi się także, że Rockstar planuje wprowadzenie większej poprawności politycznej. Częścią uroku tej serii jest to, że jest niegrzeczna i niepokorna. Konsekwentnie wyśmiewano w niej prawie wszystkich i to bez wyjątków. Nikt nie uchronił się przed często niewyszukanym humorem GTA, a stacje radiowe pełne były niepoprawnych politycznie reklam.

W tej chwili trudno jest oczywiście powiedzieć, jak bardzo Rockstar chce złagodzić swoją linię, ale pewne jest, że zbyt grzeczne Grand Theft Auto nie spodoba się graczom, którzy od lat byli przyzwyczajani do czegoś zupełnie innego.

 

Z drugiej strony, jeśli planowane zmiany zostaną rzeczywiście wprowadzone, to nie biorą się one znikąd. Trzeba pamiętać, że Rockstar został oskarżony o wspieranie kultury firmy „klubu dla chłopców". Najwyraźniej firma uznała, że pora zerwać z tym wizerunkiem, ale jak donosi Bloomberg, wielu pracowników jest zdziwionych kierunkiem, jaki obrała GTA6 i nie mogą sobie nawet wyobrazić, jak będzie wyglądać nowa gra.

Kolejną sprawą jest miasto, w którym potoczą się przygody nowych bohaterów. Krążyły niegdyś plotki, że GTA6 powróci do Vice City. Później mówiło się, że nowe miasto będzie zlepkiem kilku metropolii. Następne spekulacje wymieniały wśród kandydatów Miami. Następnie Tom Henderson połączył te spekulacje, mówiąc, że gra będzie miała „rozwijający się świat" obejmujący „nowoczesne Vice City". Na serwisie Reddit można też znaleźć wątek, w którym ludzie określają fabułę jako „inspirowaną Narcosem Netflixa".

Kobieta w Grand Theft Auto VI?

Jak sami widzicie, trudno jest jednoznacznie powiedzieć, co dostaniemy w następnym Grand Theft Auto. Jedyne, co wiemy na pewno, to to, że GTA6 jest bez wątpienia w kalendarzu deweloperskim Rockstar i że studio przyspieszyło prace nad projektem, wstrzymując produkcję remasterów GTA5 i Red Dead Redemption. Jednak nawet te wiadomości pochodziły z anonimowych źródeł.

Rockstar jest doskonale znane z perfekcyjnego ukrywania swoich projektów i wszystko, czego się o nich dowiemy, będzie nam spokojnie dozowane w czasie, w którym studio zechce się podzielić informacjami z graczami.