Co ciekawe, artystyczna wizja udostępniona przez Hyundaia sugeruje, że zespół będzie pracował nad robotami towarzyszącymi, takimi jak te produkowane przez Boston Dynamics, która to firma jest teraz własnością Hyundaia. Warto tutaj zauważyć, że Hyundai wdrożył już Spota w kilku miejscach, gdzie zajmuje się patrolowaniem fabryk, a także w ruinach Pompei.

W ramach najnowszej współpracy firm Hyundai i Kia z instytutami badawczymi utworzono ciało doradcze, które w sierpniu wprowadzi w życie swoje plany. Według Hyundaia głównym celem jest „zdefiniowanie koncepcji mobilności w eksploracji Księżyca" i wdrożenie planów dotyczących operacji na Księżycu. Projekt, w którym biorą udział zarówno podmioty prywatne, jak i rządowe, posłuży również jako stanowisko testowe do tworzenia bardziej wydajnych rozwiązań motoryzacyjnych dla Ziemi.

Dzięki partnerstwu firma stara się również zaprezentować się jako kandydat do opracowywania rozwiązań robotyki i mobilności na misje na Księżyc i poza nim w najbliższej przyszłości. W erze, w której prywatyzacja przestrzeni kosmicznej stała się gorącym tematem, a nawet NASA zabezpiecza sobie wsparcie usługami prywatnych graczy, ambicje Hyundaia nie wydają się zbyt daleko idące.

Hyundai i Kia myślą o przyszłości i kosmosie

Współpraca firm Hyundai i Kia jest godna uwagi, ale nie jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie dla południowokoreańskiej marki samochodowej. Na początku tego miesiąca firma zaprezentowała Habitat One, koncepcję zrównoważonego budownictwa mieszkaniowego dla społeczeństwa bezemisyjnego w przyszłości. Projekt przewiduje roboty, które zamieniają się w platformy spoczynkowe, gdy wykryją w pobliżu ruch człowieka, drzewo wydrukowane w 3D, które uwalnia tlen do otoczenia, oraz wiele innych koncepcji biocyfrowych na rzecz ekologicznego siedliska.

W lutym 2021 roku Hyundai zaprezentował również koncepcję Ultimate Mobility Vehicle (UMV) o nazwie Transforming Intelligent Ground Excursion Robot (TIGER) X-1, zrobotyzowany pojazd zaprojektowany do przewożenia ładunków w ekstremalnych terenach. Posiada unikalny system lokomocji nóg i kół, który oferuje 360-stopniową kontrolę kierunku. Maszyna bez załogi jest wycelowana w obszary dotknięte klęskami żywiołowymi, ale można ją również bezproblemowo zmodyfikować, właśnie pod kątem eksploracji powierzchni księżyca.

I na koniec, firma ma również koncepcję będącą aktualnie w fazie aktywnego rozwoju o nazwie Elevate, którą Hyundai określa jako „samochód elektryczny ze zrobotyzowanymi nogami". Opisywany również jako chodzący samochód, ma koła zamontowane na wieloprzegubowych nogach, inspirowanych kończynami konika polnego, które pozwalają mu wspinać się, skakać i unosić się nad płynącą wodą.