Studio Romero Games założone przez małżeństwo Romero obwieściło światu nową grę za pośrednictwem Twittera.

Niestety nie ujawniono żadnych szczegółów na temat nadchodzącego tytułu, który będzie kolejną grą od Romero Games od czasu gry strategicznej Empire of Sin z 2020 roku. Wiadomo, że będzie ona obsługiwana przez Unreal Engine 5. Studio wspomniało również, że prowadzi rekrutację współpracowników na wszystkich poziomach, a szczególnie poszukiwane są osoby z dużym doświadczenie w pracy na silniku firmy Epic.

Współtwórca Dooma pracuje nad noomero Games znalazło się pytanie „Co możecie nam powiedzieć o nowej strzelance?" i odpowiedź „Możewą strzelanką

W sekcji FAQ na stronie internetowej Rmy potwierdzić, że to nowość, że to strzelanka i że robimy ją z dużym wydawcą. Jest zbyt wcześnie, aby udostępniać jakiekolwiek inne informacje na ten temat. Jesteśmy jednak wdzięczni za zainteresowanie".

Fani twórczości Romero prawdopodobnie będą musieli uzbroić się w cierpliwość, zanim pojawią się nowe szczegóły na temat zapowiedzianej strzelanki. Ciekawe jest też czy będzie ona miała pierwszeństwo nad Sigil 2, które Romero Games ogłosiło w zeszłym roku, ale które wciąż nie ma daty premiery.

Minęło zaledwie kilka miesięcy, odkąd Epic Games udostępniło kolejną wersję swojego silnika graficznego deweloperom, a już widzieliśmy wiele nowych, obiecujących zapowiedzi gier — choć większość z nich zobaczymy dopiero pod koniec 2022 lub w 2023 roku. Wydaje się jednak, że dzięki jego oszałamiającym możliwościom możemy się spodziewać przynajmniej kilku ciekawych tytułów.