Jak poinformowało Porsche, zmiany dostępne są dla wszystkich egzemplarzy wyprodukowanych do tej pory Taycanów, a więc dla modeli z lat 2020-2022). Tym samym Porsche ponownie podąża ścieżką aktualizacji oprogramowania utorowanej przez Teslę.

Największą zmianą jest poprawiona wydajność, która dodaje do 50 km zasięgu w cyklu WLTP. Porsche dokonało tego wyczynu, wyłączając zasilanie przedniego silnika w trybie Normal i Eco, jednocześnie zachowując ustawienia hamowania odzyskowego po przełączeniu trybów jazdy. Wraz z aktualizacją pierwsze modele z 2020 roku będą działały tak wydajnie, jak najnowsze wersje z 2022 roku.

Porsche zoptymalizowało również zarządzanie temperaturą, aby umożliwić dłuższe ładowanie akumulatora przy maksymalnej mocy 270 kilowatów. Będzie to szczególnie pomocne, jeśli rozpoczyna się z wyższym poziomem naładowania, ponieważ system wcześniej drastycznie zmniejszał prędkość ładowania, chroniąc właśnie przed nagrzaniem i ewentualnym pożarem.

Porsche Taycan zwiększy zasięg i szybkość ładowania

Kolejną ważną zmianą jest poprawienie szybkości działania systemu informacyjno-rozrywkowego Taycana. Wszyscy testerzy podkreślali, że jest to bardzo elastyczny i ciekawy system, ale jego największą wadą były opóźnienia w trakcie wykonywania niektórych operacji. Porsche udało się go zoptymalizować i skrócił się czas uruchamiania i reakcji, jednocześnie zachowując stabilność działania.

Zmieniono także wyświetlacz heads-up i dodano integracje z Android Auto i Apple CarPlay, umożliwiając im pracę bezprzewodową. Kierowcy mogą również przeszukiwać system nawigacji online w poszukiwaniu interesujących miejsc i odfiltrowywać stacje bez szybkich ładowarek.

Jedyną wadą aktualizacji jest to, że zajmuje w zasadzie jeden dzień i konieczne jest odstawienie auta do dealera. W odpowiedzi na narzekania klientów Porsche ogłosiło, że pracuje nad systemem zdalnych aktualizacji, które w przyszłości będą odbywać się częściej i przez to będą szybsze i mniej kłopotliwe do zastosowania.

Porsche ogłosiło również kilka dodatkowych opcji sprzętowych dla Taycanów 2023, w tym panoramiczny dach i okablowanie dla opcjonalnego systemu Dashcam.