Przed debiutem „Gra o tron: House of the Dragon", który odbędzie się 21 sierpnia, HBO Max rozpocznie transmisję wszystkich ośmiu sezonów „Gry o tron" w 4K. Firma macierzysta HBO, Warner Bros. Discovery, ogłosiła tę wiadomość w tym tygodniu, dodając, że wszystkie osiem sezonów będzie również obsługiwać Dolby Atmos, a także HDR10 i Dolby Vision.

Czy to dobry powód, aby ponownie odwiedzić znajome miejsca i spotkać w nich ulubione postaci? O tym zdecydujecie zapewne sami, ale nowi widzowie, którzy nie poznali jeszcze „Gry o tron", mają okazję zobaczyć ją w niedostępnej do tej pory w telewizji jakości.

Serial "Gra o tron" w 4K HDR

Wcześniej jedynym sposobem na obejrzenie całości „Gry o tron" w 4K był zakup kolekcji Ultra HD Blu-ray, która może w tej chwili kosztować nawet ponad tysiąc złotych.

Streamowanie serialu w 4K będzie znacznie tańsze, ponieważ wszystko, czego będziesz potrzebować, to subskrypcja HBO Max i obsługiwane urządzenie, takie jak Apple TV 4K, Amazon Fire TV Stick 4K lub Google Chromecast Ultra lub solidny komputer z odpowiednim wyśiwetlaczem, konsole nowej generacji oraz NVidia Shield TV.

Te same urządzenia pozwolą oglądać „House of the Dragon" w 4K HDR, gdy nadejdzie pod koniec przyszłego miesiąca.