Rezerwacje Steam Deck zostały wprowadzone w zeszłym roku. Jednak do dzisiaj mnóstwo osób czeka na upragnioną wiadomość e-mail potwierdzającą realizację zamówienia. Jest jednak cień nadziei, że to czekanie ma kres.

Valve twierdzi, że każda osoba, która złożyła zamówienie i zarezerwowała sobie Steam Decka, otrzyma go do końca roku. Mało tego, nawet jeśli zdecydowaliście się dopiero teraz, to konsola powinna dotrzeć przed Bożym Narodzeniem. Zapachniało magią świąt, prawda?

Cieszymy się, że możemy ogłosić, że będziemy w stanie spełnić zapotrzebowanie wcześniej niż szacowaliśmy dla wszystkich w kolejce rezerwacji. Wiele niedociągnięć w łańcuchu dostaw, które mają wpływ na Steam Deck, stopniowo się usuwa, a my nadal zwiększamy produkcję, dzięki czemu jesteśmy w stanie wyprodukować więcej egzemplarzy szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. – czytamy na blogu Valve

Valve zaleca zaglądać na swoje konto na stronie Steam Deck i tam sprawdzać status swojego zamówienia. Prawdą jest, że Valve nieustannie zwiększa dostawy od czasu premiery: w kwietniu zaczął wysyłać e-maile z rezerwacjami dwa razy w tygodniu, a w czerwcu ogłosił, że podwaja liczbę wysyłanych co tydzień egzemplarzy.

Do końca roku dostaniesz zamówionego Steam Decka

Steam Deck miał trudny start nie tylko z powodu problemów z dostępnością. Po premierze okazało się, że użytkownicy zgłaszają liczne niedociągnięcia i problemy techniczne. Wydaje się jednak, że teraz po kilku miesiącach regularnego łatania oprogramowania konsoli, jest o niebo lepiej.