W sieci pojawił się oficjalny zwiastun serialu Gwiezdne Wojny: Andor, który z pewnością rozpala zmysły wyczekujących na niego fanów, niestety wraz z nim przyszło chłodzące je ogłoszenie o opóźnieniu premiery i przesunięciu jej o miesiąc. Dlatego, jeśli szykowaliście się na rozpoczęcie przygody jeszcze na wakacjach, musicie uzbroić się w nieco cierpliwości, gdyż wszystko zacznie się we wrześniu.

Centralną postacią serialu będzie tytułowy Cassian Andor. Jest on szpiegiem Rebeliantów, który wraz z Jyn Erso i resztą oddziału zdecydowali się na samobójczą misję, polegającą na zdobyciu planów śmiercionośnej Gwiazdy Śmierci. Jeśli widzicie w tym przedsmak Łotra 1, to dobrze kombinujecie.

Akcja serialu zaczyna się dokładnie pięć lat przed wydarzeniami, jakie poznaliśmy w filmie Łotr 1. Pierwszy sezon obejmujący dwanaście odcinków obejmuje czasowo rok. Druga seria to następne cztery lata. W ten właśnie sposób zostaniemy doprowadzeni do historii z Łotra 1.

Powyższe wiadomości są pewne, gdyż ujawnił je sam Tony Gilroy, czyli twórca serialu i zarazem twórca scenariusza do Łotra 1.

Na ekranie ponownie zobaczymy Foresta Whitakera jako Sawa Gerrera, a partnerować będą mu tacy aktorzy jak: Diego Luna, Stellan Skarsgård, Adria Arjona, Fiona Shaw, Denise Gough, Kyle Soller, Genevieve O'Reilly, Forest Whitaker, oraz Robert Emms i David Hayman.

Gwiezdne Wojny: Andor — premiera z opóźnieniem

Premiera Gwiezdne Wojny: Andor odbędzie się oczywiście na platformie Disney+ i przesunięto ją na 21 września. W oczekiwaniu warto zapoznać się z nowym zwiastunem.