Logitech G współpracuje z Tencent Games, aby jeszcze w tym roku uruchomić dedykowane urządzenie przenośne do gier w chmurze i nie, nie będzie to nakładka na smartfona, a samodzielna konsola. Jak ujawnili producenci, ma ono obsługiwać nie tylko Xbox Cloud Gaming, ale także usługi Nvidia GeForce Now, a Logitech i Tencent współpracują ściśle z Microsoftem i Nvidią nad powstającym sprzętem.

Konsola do gier od Logitech

Na razie Logitech i Tencent po prostu drażnią się z graczami, gdyż nie ma wzmianki o dacie premiery, cenie ani nawet o tym, jak wygląda handheld do gier w chmurze. Logitech będzie oczywiście opierał się na swoim doświadczeniu w budowaniu akcesoriów do gier na komputery PC i konsole, podczas gdy Tencent wydaje się bardziej partnerem operacyjnym.

Jako jedna z wiodących globalnych platform do tworzenia, publikowania i obsługi gier, Tencent Games jest liderem innowacji i właśnie dlatego nawiązaliśmy z nimi współpracę. Jako ktoś, kto dorósł grając w gry wideo, pomysł na możliwość strumieniowania i grania w gry AAA niemal wszędzie jest bardzo ekscytujący i nie możemy się doczekać, aby pokazać wszystkim, nad czym pracowaliśmy. – wyjaśnia Ujesh Desai, dyrektor generalny Logitech G.

Nowe urządzenie przenośne do gier w chmurze ma tylko dedykowaną stronę internetową, na której można zarejestrować się w celu otrzymywania aktualizacji, ale Logitech obiecuje premierę jeszcze w tym roku, więc powinniśmy uzyskać więcej informacji w nadchodzących miesiącach.

Ten nowy tajemniczy handheld pojawia się kilka miesięcy po premierze Steam Deck, który mocno namieszał w rozumieniu gier na PC w podróży. Jednak wydaje się, że Logitech ma zamiar zaatakować ceną i wejść w grupę graczy, dla których Steam Deck jest zbyt drogi.